Ferguson se připravuje na klíčový zápas

Ferguson se připravuje na klíčový zápas

Nedělní souboj Manchesteru United s Evertonem hodně napoví, zda kouč domácích Alex Ferguson povede tým i v následujících dnech. United totiž ve středu vypadli z Ligy mistrů už v základní skupině a pozice uznávaného trenéra se kvůli tomu otřásá v základech. "Historie naštěstí ukazuje, že Manchester se po těžké ráně vždycky dokázal rychle vzpamatovat a uhrát vynikaící výsledky," připomíná FERGUSON.

Glazerovi, majitelé Manchesteru United, nechtějí nic uspěchat. Trenér má prý stále jejich důvěru, neboť tým navzdory výpadku v Lize mistrů vyhrál poslední čtyři utkání v Premier League a na vedoucí Chelsea ztrácí na druhém místě 13 bodů.

Úřadujícího šampiona čeká v sobotu souboj s Wiganem, který marně hledá ztracenou formu ze začátku sezony a poslední tři zápasy v lize prohrál.

Poslední sok Chelsea v Lize mistrů Liverpool se naopak může v posledních dnech pochlubit vynikající formou. V Premier League vyhrál šest utkání za sebou a v sobotu navíc hostí nevýrazné Middlesbrough. Benítezova ekipa neinkasovala gól už v devíti soutěžních utkáních v řadě.

Výsledek utkání Charlton-Sunderland může rozhodnout o osudu trenéra Micka McCarthyho

Arsenal by rád ukrojil další kousek ze čtrnáctibodového náskoku Chelsea v čele ligy. Pomoci mu může vítězství nad Newcastlem United.

Wenger má pozici v Arsenalu jistou, to se však nedá říci o trenérovi Sunderlandu Micku McCarthym. Jeho tým má totiž na kontě pouhých pět bodů ze šestnácti utkání a pokud v sobotu prohraje v Charltonu, připíše si jubilejní desátou porážku v řadě.

Zajímavé utkání uvidí diváci v pondělí v Tottenhamu, který hostí Portsmouth. Tým z jižního pobřeží změnil tento týden trenéra, když na jeho lavičku usedl Harry Redknapp. Je otázkou, zda fanoušci staronovému kouči odpustí loňský odchod z týmu a letošní lehce kontroverzní návrat.

[ 9.12.2005 - Reuters / eFotbal ]