Kuijt a spol. si pochvalují nového kouče Dalglishe

Kuijt a spol. si pochvalují nového kouče Dalglishe

Nizozemec Dirk Kuijt našel zalíbení v herním systému, který praktikuje nový trenér Liverpoolu Kenny Dalglish. Prý mu ze všeho nejvíce připomíná nizozemský totální fotbal. Zároveň oceňuje přínos trenérského asistenta Steva Clarka, který dříve působil v Chelsea.

"Způsob, jakým trenéři chtějí hrát, je blízký nizozemskému stylu. Brzy napadáme rozehrávku soupeře a snažíme se hrát po zemi. Žádné nakopávané míče dopředu," uvedl Kuijt pro klubový web. "Trenéři mají vizi, že když máme v týmu Gerrarda a Torrese, musíme být silnější než 80 procent týmů, proti kterým nastupujeme. Proto musíme být v tlaku a napadat soupeře na jeho polovině," dodal ke hře protivníka pražské Sparty v Evropské lize.

Souhlasí s ním i dánský záložník Christian Poulsen. "Trenér po nás chce, abychom se snažili držet míč a hráli hodně středem hřiště. Hlavně hrát po zemi. Bude chvíli trvat, než se s trenérem poznáme a zvykneme si na sebe, ale zdá se, že to bude fungovat," řekl Poulsen, jehož slova dokazuje i fakt, že sobotnímu gólu Fernanda Torrese předcházelo 31 přihrávek, než se španělský útočník dostal do zakončení.

Liverpoolská legenda Dalglish převzal tým 8. ledna po odvolaném Royi Hodgsonovi. V prvních dvou zápasech pod novým trenérem Liverpool prohrál, následně remizoval v derby s Evertonem, v sobotu však už potvrdil zlepšení a přehrál Wolverhampton 3:0. "Je tu teď mnohem lepší atmosféra. Dalglish je živoucí legenda Liverpoolu. Ještě jsem tu nezažil to, co před derby s Evertonem, kdy fanoušci předvedli neuvěřitelný hukot. Opravdu ho milují," popsal Kuijt, který je v Liverpoolu od roku 2006.

Třicetiletý útočník či krajní záložník však ocenil i přínos asistenta Clarka. "Kombinace Dalglishe a Clarka je velmi dobrá. Clarke přináší pohled zvenčí, protože dosud neměl s Liverpoolem nic společného. Má podobnou roli jako před lety v Chelsea pod Josém Mourinhem," řekl Kuijt.

Clarke prý má na starosti hlavně tréninky. "Jsou hodně odlišné. Pracujeme s míčem na co možná nejmenším prostoru. Zatímco nás Clarke trénuje, Dalglish se snaží hráče zbavit stresu a tlaku," dodal.