Torres: Když máte šanci hrát v takovém týmu, nemůžete říct ne

Torres: Když máte šanci hrát v takovém týmu, nemůžete říct ne

Španělskému reprezentačnímu útočníkovi Fernandu Torresovi je šestadvacet let, ale lidé ho stále oslovují jeho přezdívkou z dětství "El Nino". Kanonýrovi, jenž je autorem nejbombastičtějšího přestupu zimy, to však nevadí a připadá si díky tomu mladší. Co dalšího střelec prozradil v prvním rozhovoru pro oficiální stránky jeho nového klubu?

Fanoušci Chelsea jsou šťastní, že už dále nebudete rozvlňovat síť za Petrem Čechem...

"Když jsem nastupoval proti Chelsea, vždy jsem míval velkou motivaci, protože to byly speciální duely. Vždy šlo o jedny z nejdůležitějších zápasů v sezóně. To je jeden z důvodů, proč jsem se připojil k Chelsea. Chci být součástí takového týmu. Chci také poděkovat fanouškům, protože už jsem měl možnost vidět, jakou radost jim přestup udělal. Pokud jsou spokojení oni, když už proti nim nebudu skórovat, pak je to dobré."

Jaké máte na zápasy s "Blues" vzpomínky?

"Dobré i špatné. Všechny své branky řadím k těm dobrým, protože byly všechny výjimečné. Špatně se mi ale vzpomíná na semifinále Ligy mistrů v mé první sezóně v Anglii, kdy nás Chelsea porazila a na úkor nás hrála finále. Byl to frustrující den, ale doufejme, že teď můžeme jít opět do finále a vyhrát ho.."

Proč jste kývl Chelsea právě teď?

"Už od loňského léta jsem cítil, že v mé kariéře potřebuji udělat krok vpřed a mít jako fotbalista další ambice. Připojil jsem se k týmu na nejvyšší úrovni. Mám kolem sebe velké jména jako Terry, Lampard, Drogba a Anelka a můžu být součástí velkého týmu. Také jsem chtěl přijít, protože ke mně vždy Chelsea chovala velký respekt. Navíc mě opravdu chtěla a je důležité, když máte podporu lidí v klubu i fanoušků, kteří mě uznávali, ať už jsem nastoupil na Stamford Bridge nebo Anfield Road. Jsem vážně rád, že jsem hráčem "Blues"."

Dobrou zprávou je, že můžete nastoupit i do Ligy mistrů, což při lednových přesunech hvězd z velkých klubů nebývá pravidlem...

"Liga mistrů, to je pro každého velká motivace a všichni hráči ji c htějí hrát. Je to důležitá soutěž, ale Chelsea má v každé sezóně šanci na všechny trofeje, kterých se účastní. Když máte šanci hrát v takovém týmu, nemůžete říct ne."

Jste rodák z Madridu. Těšíte se na působení v dalším hlavním městě?

"Madrid není tak velký jako Londýn, ale je pravda, že když jste z podobně velkého města, už vás toho moc nepřekvapí a proto jsem rád, že se můžu přestěhovat do metropole jako Londýn. Je to velké město, v němž můžete dělat všechno. Jsem si jistý, že se v tomto směru zlepší i můj životní styl."

Opět se potkáte s aktuálně zraněnným Yossi Benayounem, s nímž jste si v Liverpoolu rozuměli.

"Přesně tak, na hřišti i mimo něj. Je můj přítel a i jako profesionální hráči máme velmi dobrý vztah. Doufejme, že bude moct nastoupit co nejdříve a úplně se zotaví. Možnost, že si společně opět zahrajeme, je skvělá, ale stejně tak se těším i na spolupráci s dalšími hráči."

Jak vnímáte kouče Ancelottiho? Nasadí vás už na pikantní souboj proti "Reds"?

"Jak v hráčské kariéře, tak jako trenér, Ancelotti dokazoval, že je šampión. Má vítěznou mentalitu a vidíte to i z toho, jak koučuje Chelsea. Přeju si s ním promluvit, abych se dozvěděl, co ode mně očekává. Rád bych hrál co nejdříve a učil se od kouče a spoluhráčů. Poprvé bych mohl nastoupit na Stamford Bridge proti Liverpoolu, asi je to osud. Není to pro mě úplně ideální, ale uvidíme, co se stane. Na předešlé působiště budu mít jen dobré vzpomínky. "Reds" ze mě udělali top hráče a dali mi šanci hrát na nejvyšší úrovni. Nikdy o nich nebudu říkat nic špatného. Byl jsem v jejich dresu šťastný, ale to je teď už historie a já oblékám trikot Chelsea. Pokud dostanu šanci, pokusím se odvést maximum a snad se mi podaří i vstřelit branku."

UŽ JSTE ČETLI?


Je hotovo, Chelsea získala Torrese za 1,4 miliardy