Co nabízí vložené kolo Premier League?

Co nabízí vložené kolo Premier League?

Sunderland se v listopadu postaral o jedno z největších překvapení dosavadního průběhu ligy, když na Stamford Bridge porazil Chelsea 3:0. V té době byli Blues na čele tabulky, nicméně tento výsledek zahájil pokles formy londýnského mužstva, které se momentálně nachází deset bodů za vedoucím Manchesterem United.;

Byla to první výhra Black Cats nad Chelsea za posledních deset let a jejich další výsledky ukázaly, že to nebyla náhoda. V lednu posbírali deset bodů z dvanácti možných a v tabulce se usadili na šestém místě. Momentálně se klub snaží vyrovnat s odchodem útočník Darrena Benta a zatím se mu to daří docela úspěšně.

Na druhou stranu Chelsea vykazuje známky znovuzrození, v posledním utkání nastřílela Boltonu na jeho hřišti čtyři branky, aniž jedinou inkasovala. V lize má stále nejlepší bilanci, co se týká inkasovaných branek i díky dobré formě brankáře Čecha.

Ani aktivita na přestupovém trhu nenaznačuje, že by Chelsea musela slevit ze svých cílů. Příchod Fernanda Torrese určitě šancím na titul pomůže, nicméně něco jiného než výhra v dnešním utkání na Stadium of Light by pravděpodobně znamenala konec nadějím na titul.

Věděli jste, že...

...Chelsea vyhrála pět posledních utkání na Stadium of Light?

...Sunderland v této sezóně udržel čisté konto jedenáctkrát, to je stejná bilance jako mají Chelsea a Manchester City?

...Nicolas Anelka dal v posledních pěti utkáních proti Sunderlandu šest branek?

Absence:

Sunderland:

Start nejistý: Cattermole
Zranění: Campbell, Meyler, Welbeck

Chelsea:

Start nejistý: Alex
Zranění: Benayoun, Žirkov

Poslední vzájemné zápasy:

Chelsea – Sunderland 5:0 (listopad 2008, Premier League)
Sunderland – Chelsea 2:3 (květen 2009, Premier League)
Sunderland – Chelsea 1:3 (srpen 2009, Premier League)
Chelsea – Sunderland 7:2 (leden 2010, Premier League)
Chelsea – Sunderland 0:3 (listopad 2010, Premier League)

Verdikt Premiership.cz: Sunderland v této sezóně doma uhrál dvě remízy v zápasech se soupeři z „velké čtyřky“, neporazil ho Arsenal ani Manchester United. Nicméně nyní se musí obejít bez střelce Benta, zraněný je navíc Welbeck. Na druhou stranu se Chelsea vrací forma a v tomto zápase potřebuje nutně vyhrát, což se jí také podaří.

Překvapí Villa na Old Trafford?

Manchester United přivítá na Old Trafford Aston Villu, která právě zažívá svoji malou renesanci. United naopak budou chtít udržet svoje vedení na čele tabulky i sérii neporazitelnosti.

Dvakrát v průběhu týdne se Manchesteru podařilo vrátit do nepříznivě se vyvíjejícího zápasu, potřetí by se to United už ale nemuselo vyplatit. V listopadovém utkání těchto dvou soupeřů zachraňovali United bod na poslední chvíli díky gólům Federica Machedy a Nemanji Vidiče.

Šokovaná Villa prohrála dalších šest z osmi utkání v lize a teprve nyní vykazuje jisté známky zlepšení. Na Old Trafford bude usilovat o čtvrtou výhru v řadě ve všech soutěžích, což je nejlepší série od zářijového příchodu Gerarda Houlliera na lavičku.

Příznivý výsledek pro United by zase přinesl prodloužení série neporazitelnosti na devětadvacet zápasů, což by znamenalo vyrovnání rekordu z období od prosince 1998 do října 1999.

Těšte se na...

...atmosféru na Anfield Road, která bude plná očekávání a nových nadějí. Odešel sice Torres, ale příchody Carrolla a Suareze dávají šanci na lepší zítřky. Na to, jestli tomu bude skutečně tak, si asi budeme muset ještě pár týdnů a měsíců počkat, nicméně každý nový začátek bývá plný optimismu.

Kompletní program 25. kola Premier League

Úterý 1.2.:

20:45 Arsenal – Everton
20:45 Sunderland – Chelsea
21:00 Manchester United – Aston Villa
21:00 West Brom – Wigan

Středa 2.2.:

20:45 Birmingham – Manchester City
21:00 Blackburn – Tottenham
21:00 Blackpool – West Ham
21:00 Bolton – Wolverhampton
21:00 Fulham – Newcastle
21:00 Liverpool – Stoke

Otazník kola:


Chelsea v této sezóně na hřištích soupeřů prohrála pětkrát a zvítězila jen čtyřikrát. Podaří se jí na hřišti Sunderlandu tuto nepříznivou bilanci srovnat?