Ferguson kritizuje agresivní majitele klubů

Ferguson kritizuje agresivní majitele klubů

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson se pustil do tvrdé kritiky nových majitelů konkurenčních týmů. Prohlásil, že většina manažerů a majitelů se chová agresivně s cílem okamžitě dosáhnout úspěchů, a to za jakoukoliv cenu.

Fergusonovi vadí, že spousta funkcionářů nemá potřebnou trpělivost, chová se arogantně a také fakt, že velká většina majitelů anglických týmů je ze zahraničí. "Už to není jako dřív, ta doba, kdy předseda hrdě každou sobotu navštěvoval zápasy svého týmu, definitivně skončila. Dnes máme agresivní a velmi ambiciózní předsedy klubů, za těch třicet let se toho hodně změnilo," řekl Ferguson.

Zkušený trenér je stále překvapen tím, že někteří majitelé nedávají svým trenérům dostatek času pracovat. Naposledy Ferguson kritizoval odvolání trenéra a svého přítele Sama Allardyce z Blackburnu. "Není dokázáno, že příchod nového manažera přinese úspěchy. Manchester United a Arsenal ukazují, že důsledné vedení může vytvořit stabilní klub na dlouhou dobu," uvedl Ferguson, který na Old Trafford působí už od roku 1986.