Giggs zvolen nejlepším hráčem v historii United

Giggs zvolen nejlepším hráčem v historii United

Velšský veterán Ryan Giggs je nejlepším hráčem v historii anglického velkoklubu Manchester United. V hlasování na oficiálních internetových stránkách a v tištěném magazínu "rudých ďáblů" o tom rozhodli fanoušci klubu.

Na druhé a třetí příčce skončily legendy týmu z Old Trafford Eric Cantona a George Best, Sir Bobby Charlton skončil až čtvrtý. Elitní pětici uzavírá nejdražší fotbalista světa, Portugalec Cristiano Ronaldo. V top 10 figurují ještě Paul Scholes, David Beckham, Roy Keane, Peter Schmeichel nebo Wayne Rooney.

"Když jsem se to dozvěděl, neměl jsem slov. Jen těžko tomu mohu uvěřit, na seznamu je tolik skvělých jmen," řekl Giggs. Sedmatřicetiletý hráč by však vybral svého dlouholetého spoluhráče Paula Scholese, jehož by upřednostnil před Royem Keanem a Peterem Schmeichelem.

Giggs během svého působení v Manchesteru United vyhrál 11 ligových titulů, čtyřikrát FA Cup a stejného počtu úspěchů se dočkal v Ligovém poháru. Osmkrát získal anglický Superpohár, dvakrát zvedl nad hlavu trofej pro šampiona Ligy mistrů, jednou vyhrál evropský Superpohár, Interkontinentální pohár a klubové mistrovství světa FIFA.

"V takových anketách záleží na dlouhověkosti a Ryan je součástí United tak dlouho, jako nikdo před ním. Pokud se podíváte na všechny hvězdy, které oblékaly dres Manchesteru United, zjistíte, o jak velkou poctu jde. Giggs je skvělým fotbalistou," pochválil svého svěřence manažer United Sir Alex Ferguson, který zároveň prohlásil, že jeho kariéra skončí souběžně s odchodem z lavičky "rudých ďáblů".

Devětašedesátiletý Skot řekl, že nepřijme žádnou jinou z funkcionářských pozic. "Když uzavřu kapitolu s názvem United, vydám se směrem k horám vstříc západu slunce," řekl Ferguson s narážkou na scény westernových filmů. Populární kouč působí na stadionu Old Trafford od listopadu 1986.