Fans Tottenhamu slaví výhru West Hamu

Fans Tottenhamu slaví výhru West Hamu

Po skončení olympijských her v roce 2012 v Londýně bude využívat tamní stadion klub West Ham United, který vyhrál v bitvě nad konkurenčním městským klubem Tottenhamem Hotspur. Fanoušci "Kohoutů" však oslavují prohru, jelikož se nechtějí stěhovat z White Hart Lane.

Na White Hart Lane Hrají fotbalisté Tottenhamu už 111 let a právě kvůli tamní atmosféře se většina příznivců "Kohoutů" nechce stěhovat do moderního stánku. Tottenham v přímé bitvě o pronájem olympijského stadionu po skončení OH 2012 prohrál s West Hamem United, fanouškům to ale nevadí.

"Je to pravděpodobně jediný moment mého života, kdy slavím vítězství West Hamu. Je mi líto některých jeho fanoušků, nemyslím si, že nabídka odejít na nový stadion je nějak skvělá," řekl Tim Framp, mluvčí skupiny N17, sdružující více než 7500 příznivců Tottenhamu.

Právě skupina N17 odmítala odchod na nový stadion, organizovala protestní pochody, distribuovala letáky a vylepila plakáty proti odchodu z White Hart Lane.

Bitvu o stadion nakonec vyhrál West Ham, který po skončení OH 2012 sníží kapacitu stadionu z 80 tisíc na 60 tisíc míst. Zástupci West Hamu se zaručili na stadionu ponechat atletickou dráhu, která je na britských ostrovech mezi fanoušky značně nepopulární.