Ferguson: Byl to nejhezčí gól, jaký jsem kdy na Old Trafford viděl

Ferguson: Byl to nejhezčí gól, jaký jsem kdy na Old Trafford viděl

Ačkoliv je anglický útočník Manchesteru United Wayne Rooney neustále pod palbou kritiky, dvanáct minut před koncem sobotního utkání s městským rivalem z City vystřihl parádní nůžky, jimiž zajistil svému celku důležité vítězství 2:1.

V sázce bylo hodně. Pokud by totiž United ztratili body, druhý Arsenal by se přiblížil na dostřel. "Rudé ďábly" dostal do vedení v první půli Nani, jenže City vyrovnalo po trefě Silvy a utkání spělo k remíze. V 78. minutě ale poslal do vápna pěkný centr Nani a Rooney ho precizními nůžkami poslal do Hartovy brány. "Viděl jsem, jak do vápna přichází zajímavý míč. V tu chvíli mi blesklo hlavou 'proč ne?' Naštěstí jsem to trefil přesně," řekl po utkání Rooney.

"Těžko se v té rychlosti můžete nad tou situací nějak rozmýšlet. Je to prostě instinkt, nemáte čas o tom přemýšlet," doplnil Rooney. Manchesterské derby dostává v posledních letech nový rozměr. Týmu City vychází sezona parádně a stále usiluje o nejvyšší pozice. "Bylo to pro nás důležité utkání poté, co jsme minulý týden ztratili tři body. Zároveň šlo o velký zápas pro celé město. My jsme si přesto dokázali vytvořit lepší příležitosti ke skórování a zaslouženě zvítězili," radoval se Rooney.

Slovy chvály na Rooneyho adresu nešetřil ani slavný kouč United Sir Alex Ferguson. "Byl to snad nejhezčí gól, který jsem během působení na Old Trafford viděl," řekl po zápase. Právě s Rooneyem měl zkušený skotský kouč loni na podzim velkou rozepři, po níž se jevil odchod pětadvacetiletého kanonýra téměř jako hotová věc. Nyní by pozice Rooneyho mohla být jistější. "Ukázal, jak moc dokáže být pro tým důležitý. Není třeba hledět do minulosti," uzavřel Ferguson.