Mizérie Chelsea pokračuje, vypadla z FA Cupu

Ani jistý výkon brankáře Petra Čecha v penaltovém rozstřelu nezachránil fotbalisty Chelsea od domácí porážky v opakovaném zápase 4. kola s Evertonem a tím i vyřazení ze soutěže.

V normální hrací době skončilo utkání na Stamford Bridge bezbrankovou remízou, ačkoliv v jejím závěru vstřelil Everton branku. Sudí ji ale kvůli ofsajdu neuznali. O postupujícím tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm se nejprve prosadil po pěkném Drogbově přiklepnutí zblízka Lampard, minutu před koncem ale překonal z volného přímého kopu brankáře Čecha Baines a bylo srovnáno.

Na úvod dramatického penaltového rozstřelu pak český gólman bravurně zlikvidoval pokus Bainese, v dresu Chelsea však pohořeli Anelka a Ashley Cole a rozhodující trefu tak s přehledem proměnil hostující Phil Neville.

Everton se v osmifinále utká s druholigovým Readingem, Chelsea naopak přišla o možnost stát se prvním celkem za 125 let, který by Anglický pohár opanoval třikrát po sobě.

Prvními osmifinalisty se v sobotu odpoledne staly prvoligové celky Stoke a Birminghamu. Oba shodně porazily své soupeře ze třetí nejvyšší soutěže snadno 3:0. V sestavě Birminghamu tentokrát chyběl obránce Martin Jiránek.

Více se na postup nadřeli hráči Manchesteru United, již porazili tým Crawley z páté nejvyšší soutěže 1:0 díky brance Browna z 28. minuty. Outsider byl přitom v nastaveném čase blízko vyrovnání, když Brodieho hlavička orazítkovala břevno.

FA Cup - opakovaný zápas 4. kola:
Chelsea - Everton 1:1, na penalty 3:4 (104. Lampard - 119. Baines)

Osmifinále:
Birmingham - Sheffield Wednesday (III) 3:0 (6. Beausejour, 17. Martins, 53. Murphy)
Stoke - Brighton (III) 3:0 (14. Carew, 22. Walters, 43. Shawcross).
Manchester United - Crawley (V) 1:0 (28. Brown).