Arsenal doma naděloval, Rosický přihrál na gól

[hot]OBSAHUJE VIDEO[/hot] Ve středečních osmifinálových zápasech FA Cupu se dařilo favoritům. Arsenal vyhrál doma nad celkem Leyton Orient 5:0, když na první trefu vítězů přihrál záložník Tomáš Rosický, na domácí půdě uspěl i Manchester City, jenž zvítězil nad Aston Villou 3:0.

Svěřenci kouče Arséna Wengera nepřipustili žádné debaty o postupujícím a v opakovaném utkání osmifinále FA Cupu smetli třetiligový Leyton vysoko 5:0. Do vedení šli Kanonýři už po sedmi minutách hry, kdy se po přihrávce kapitána české reprezentace Tomáše Rosického trefil francouzský mladík Chamakh.

Úvodní gól Kanonýry namlsal a Emirates Stadium se brzy dočkal dalších gólů v síti Leytonu. Při chuti byl zejména Niklas Bendtner, který ještě do poločasu dvěma přesnými zásahy zvýšil na 3:0, po pauze pak s nařízené penalty završil hattrick. Záhy po čtvrtém gólu byl Tomáš Rosický vystřídán Samirem Nasrim a domácí fanoušci už pak viděli jen jeden gól. Na konečných 5:0 upravil skóre Clichy.

Podobně suverénně si vedl i Manchester City. V domácím utkání nedal šanci Aston Ville a po gólech Tourého, Balotelliho a Silvy zvítězil jednoznačně 3:0.

Anglický FA Cup, osmifinále - středeční výsledky:

Arsenal - Leyton Orient 5:0 (3:0)
Branky: 30., 43. a 62. z pen. Bendtner, 7. Chamakh, 75. Clichy.

Tomáš Rosický nastoupil v základní sestavě Arsenalu, v 7. minutě přihrál na úvodní gól zápasu. V 62. minutě byl střídán.

Manchester City - Aston Villa 3:0 (2:0)
Branky: 5. Y. Touré, 25. Balotelli, 70. Silva.