Fergusonovi hrozí za kritiku rozhodčího trest

Fergusonovi hrozí za kritiku rozhodčího trest

Trenér fotbalistů Manchesteru United Alex Ferguson může být potrestán za svou kritiku rozhodčího Martina Atkinsona po úterním ligovém zápase s Chelsea (1:2). Ve čtvrtek o tom informoval server Soccernet.

Ferguson se po prohraném utkání na Stamford Bridge pustil do rozhodčího Atkinsona, když prohlásil: "Před tak důležitým zápasem doufáte, že dostanete nějakého silného, nebo alespoň spravedlivého arbitra. Nevím, proč se tak nestalo. Když jsem před utkáním viděl jeho jméno, obával jsem se nejhoršího."

Skotskému trenérovi se nelíbily některé verdikty sudího Atkinsona. Podle Fergusona měl vyloučit obránce Davida Luize za zákroky na útočníky Wayna Rooneyho a Javiera Hernandeze. Kouči United se nezamlouvala ani nařízená penalta proti jeho týmu po souboji Chrise Smallinga s pronikajícím Jurijem Žirkovem. Pokutový kop proměnil Lampard a Chelsea díky tomu zvítězila 2:1.

Anglické Fotbalové asociaci (FA) se nelíbí, že Ferguson zpochybnil schopnosti hlavního rozhodčího a jeho kritikou se už začala zabývat. Podobně jako v roce 2009 nyní zkušenému manažerovi hrozí dvouzápasový trest, během kterého by nesměl na lavičku "Rudých ďáblů".