Zubizarreta se těší na to, co mu budoucnost na Nou Campu přinese

Zubizarreta se těší na to, co mu budoucnost na Nou Campu přinese

Katalánský velkoklub FC Barcelona využil opce ve smlouvě se sportovním ředitelem Andoni Zubizarretou o automatickém prodloužení smlouvy o dva roky do léta roku 2013.

Platná smlouva měla ve svém znění opci, že katalánský gigant mohl kdykoliv do 15. června prodloužit automaticky smlouvu s bývalým brankářem klubu. Zubizarreta převzal funkci loni v létě v červenci od svého bývalého spoluhráče Txiki Begiristaina a těší se na další působení. „Měl jsem obrovské štěstí, že jsem mohl loni navázat na Txikiho práci a rád v ní budu pokračovat,“ uvedl devětačtyřicetiletý brankář.

„Jsem nadšený a natěšený na to, co mi budoucnost přinese. Určitě zůstaneme věrni našemu hernímu stylu,“ je přesvědčen Andoni Zubizarreta, brankářská legenda klubu.

Barcelona se sobotní remízou 1:1 na půdě Realu Madrid přiblížila dalšímu mistrovskému titulu. Šest kol před koncem má tak stále v čele ligové soutěže o osm bodů více než hlavní rival.

Dva španělské velkokluby se střetnou ve středu ve Valencii na stadionu Mestalla ve finále Španělského královského poháru (Copa del Rey). Poté je ještě čeká vzájemné dvouzápasové semifinále v Lize mistrů.
Andoni Zubizarreta Urreta se narodil 23. října 1961 v baskickém městě Vitoria-Gasteiz. Kariéru začínal v blízkém provinčním týmu UD Aretxabaleta. V 17 letech přešel do většího Deportiva Alavés a tam už začal chytat za muže. Přes další baskický tým Athletic Bilbao (1981-1986) už se dostal na vrchol kariéry v Barceloně. Za katalánský tým chytal od roku 1986 do roku 1994 a nastoupil celkově k 301 zápasu. Barceloně pomohl ke čtyřem mistrovským titulům a v roce 1992 ve finále Ligy mistrů pomohl k triumfu 1:0 po prodloužení proti Sampdorii Janov na londýnském stadionu Wembley.

V roce 1994 po prohraném finále Ligy mistrů s AC Milán (0:4) přestoupil do Valencie, kde chytal další čtyři sezony a skončil v 37 letech. Za španělskou reprezentaci odchytal 126 zápasů a reprezentoval zemi na čtyřech po sobě jdoucích MS v letech 1986, 1990, 1994 a 1998, kde ukončil reprezentační kariéry. Hrál také na ME 1988 a 1996.