Slavii čeká dotahování se sokem, jenž se soustředí na pohár

Slavii čeká dotahování se sokem, jenž se soustředí na pohár

[tag]ONDRÁŠOVKA CUP[/tag] Mužstvo Slavie bude ve čtvrtek od 18.00 v Ondrášovka Cupu bojovat s Teplicemi o postup do semifinále pohárové soutěže. Blíž k postupu mají Severočeši, kteří před týdnem na domácí půdě vyhráli úvodní čtvrtfinálový duel 2:1.

„Je jasné, že musíme pro postup vstřelit branku. Věřím, že zopakujeme výkon ze zápasu se Slováckem a že nám pomohou k postupu naši věrní fanoušci,“ prohlásil trenér Slavie Michal Petrouš.

Do utkání stále nemůže zasáhnout rekonvalescent Riste Naumov. „Předpokládám, že Teplice budou spoléhat na důslednou obranu a protiútoky, této taktice nahrává i výsledek prvního utkání,“ uvedl pro internetové stránky Slavie kouč červenobílých.

V prvním zápase na Stínadlech naskočili do sestavy pražského týmu hráči ze širšího kádru, v odvetě ale Michal Petrouš takové změny nechystá. „Nastoupíme v nejsilnějším složení, chceme postoupit,“ burcuje kouč.

„Máme stále postup v našich rukou, po utkání v Teplicích jsme byli zklamaní, že jsme prohráli, ale díky brance vstřelené venku je naše pozice stále výhodná,“ podporuje názor kouče útočník Stanislav Vlček.

Teplicím se nevydařil poslední zápas v Gambrinus lize, který prohrály v Olomouci 0:3. „Výsledkově nám teď víc záleží na poháru,“ přiznal po prohře teplický trenér Jiří Plíšek. „V pohárové soutěži jsme ve hře, liga nám už utekla,“ dodal a jasně naznačil ambice, že by rád se svými svěřenci proklouzl z Ondrášovka Cupu do pohárové Evropy.

Slavia se s Teplicemi už utkala dvakrát v tomto ročníku Gambrinus ligy. Po prohře 1:2 v Teplicích, červenobílí vyhráli 4:1 v jarní odvetě v Synot Tip Areně.

Na utkání mají majitelé permanentek vstup zdarma. Zápas má výkop v 18 hodin.