Písek zachraňoval bod až na konci utkání

Velmi smolný byl pro písecké hráče tento týden. Po středeční vysoké prohře s Českými Budějovicemi si opět před domácím publikem připsali pouze bod za remízu se zachraňující se rezervou Viktorky Žižkov.

První poločas se diváci málem ukousali nudou. Hosté pozorně bránili a nedovolovali domácím se vůbec dostat do šancí, vyjímkou byla v 17. minutě nepovedená střela Červenky z malého vápna a v 19. minutě po střele Demetera nedokázal dorazit míč do odkryté brány Šlapák.

Druhý poločas začal po rohu svou hlavičkou Skopalík, ale ta těsně minula cíl. V 56. minutě povedenou ranou zahrozil hostující Petřivý, Vršecký jen kontroloval. Domácím se hra nedařila, jejich akce troskotali už před vápnem soupeře a hosté ucítili šanci, v 72. minutě to zkoušel z úhlu Šimonovský, ale Vršecký si střelu pohlídal. V 73. minutě protáhl gólmana hostí Kratochvíla Malý a o několik málo okamžiků z podobné pozice, ale na druhé straně pálil Folwarczny a i Vršecký byl pozorný. Domácí měli samozřejmě jako favorit utkání více ze hry a hlavička Pastyrika v 85. minutě jen těsně minula Kratochvílovu bránu, ale pak přišel smrtící brejk Viktorky, míč dostal ve středu hřiště Hřebeček, na dvakrát pálil do výborného Vršeckého, ale třetí dorážku uklidil už bezpečně do sítě – 0:1. Až v tento okamžik začali hrát domácí na sto procent, přišpendlili hostující mladíky k jejich brance a odměnou jim bylo alespoň vyrovnání, po rohu se míč odrazil k Linhartovi, který ho napálil na bránu a před čarou ještě změnil směr střely Kubiš – 1:1.

Sestava Písek: Vršecký – Pastyrik, Skopalík, Kubiš, Pravda – Čižikov (46. Sova), Malý, Demeter, Šlapák (64. Linhart) – Voráček (80. Chytrý), Červenka

Sestava Žižkov B: Kratochvíl – Benetka, Dvořák, Petřivý, Kučera, Zelenka (74. Veselý), Folwarczny, Šimonovský, Markuzi, Mariotti (90. Carda), Hřebeček (86. Opluštil)

FC Písek – FK Viktoria Žižkov B 1 : 1