Do Evropy z poháru míří po penaltách Boleslav

Hráči Mladé Boleslavi zvítězili ve středečním finále domácího poháru Ondrášovka Cup nad Sigmou Olomouc až v penaltovém rozstřelu 4:3, když rozhodující pokutový kop proměnil v sedmé sérii útočník Chramosta. Po devadesáti minutách skončilo utkání na jihlavském stadionu nerozhodně 1:1.

Olomoucký trenér Psotka nasadil tradičně tři útočníky, ale v úvodním poločase byli nebezpečnější Středočeši, kteří už v osmé minutě přišli o záložníka Kúdelu. Ten se v pokutovém území srazil s gólmanem Drobiszem a nemohl kvůli otřesu mozku, zhmožděné páteři a tržné ráně v obličeji dál pokračovat.

První velkou příležitost promarnil Kulič, který se po kolmici Opiely řítil na Drobisze, jenže kapitána Mladé Boleslavi dostihl Rossi a znemožnil mu zakončení. Na opačné straně vypálil ostře Schulmeister a Miller raději vyrazil míč na roh.

Středočeši však byli aktivnější a ve 22. minutě se mohli zlobit na sudího Kovaříka, který neodpískal faul Škerleho na Kuliče a odpustil Hanákům pokutový kop. O chvíli později byl v dobré pozici opět Kulič, jehož nepřesnou ránu Chramosta nedokázal usměrnit mezi tyče. Stejný hráč se neprosadil ani střelou přes hlavu.

Hanáci zahrozili pouze díky přímému kopu Vepřeka, který levačkou zakroutil míč těsně mimo. Závěr první půle opět patřil Mladé Boleslavi. Nejprve Drobisze vystrašil hlavičkující Chramosta, v nastaveném čase si mohl gólman Olomouce oddechnout, protože Táborský z voleje pálil vedle.

Po změně stran chtěl trenér Středočechů ještě více oživit ofenzivu a v 57. minutě poslal místo Kuliče na trávník Řezníčka, jemuž se v posledních ligových duelech střelecky dařilo. O dvě minuty později však udeřil olomoucký záložník Hořava, který po slalomu přes tři protihráče mazácky zakončil a poslal Sigmu do vedení.

Mladá Boleslav vyrovnala díky druhému penaltovému zákroku Škerleho, jehož stažení Chramosty tentokrát rozhodčí Kovařík nepřehlédl a Táborský v 73. minutě z pokutového kopu vyrovnal. Svěřenci kouče Mináře rozhodli o premiérovém triumfu v domácím poháru v napínavém penaltovém rozstřelu, který v sedmé sérii ukončil Chramosta.

Zápas měl smutnou dohru, když slavící fanoušky Mladé Boleslavi napadli příznivci Olomouce a došlo k mnoha potyčkám mezi oběma tábory, i s pořadateli. V té době byli mezi oslavujícími také hráči středočeského mužstva, oba týmy se tak musely z obav o svou bezpečnost schovat do kabin. Situace byla několik minut vyhrocená a šarvátky ukončil až příchod policie. Ta rozehnala příznivce zpátky na tribuny jihlavského stadionu.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0), na penalty 3:4
Branky: 59. Hořava - 73. z pen. Táborský. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Jiřík. ŽK: J. Schulmeister, Škerle - Johana, Mendy, V. Procházka, Kysela. Diváci: 5430 (vyprodáno). Hráno v Jihlavě.

SK Sigma Olomouc: Drobisz - Janotka, R. Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - J. Schulmeister (61. J. Petr), Šultes, Navrátil (67. Ordoš). Trenér: Zdeněk Psotka.
FK Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Johana, Šírl - Mendy, Kúdela (8. V. Procházka), Opiela, Táborský (80. Dimoutsos) - Chramosta, Kulič (57. Řezníček). Trenér: Ladislav Minář.