Teplice posílí juniorský reprezentant Štohanzl

Teplice posílí juniorský reprezentant Štohanzl

Novou posilou Teplic bude JAN ŠTOHANZL, který na Stínadla přichází z týmu ligového nováčka Jihlavy. Dvacetiletý ofenzivní záložník, který působil i v reprezentační devatenáctce, by měl podle ředitele klubu Františka Hrdličky podepsat v Teplicích tříletou smlouvu.

Štohanzl do nejvyšší soutěže nahlédl letos na podzim a v Jihlavě nastoupil ke třinácti ligovým zápasům, v nichž se zatím střelecky neprosadil. Nyní bude jeho kariéra pokračovat v Teplicích, kterým po podzimu v nejvyšší soutěži patří druhé místo s pětibodovým odstupem za vedoucím Libercem.

Talentovaný středopolař bude druhou posilou Teplických pro jarní část sezony. Klub už před dvěma týdny získal útočníka Karla Kroupu z Brna. Klub si navíc z hostování v druholigovém Ústí nad Labem stáhl i bosenského útočníka Edina Džeka, který na podzim v Ústí nastřílel šest branek.

Vedení klubu na tiskové konferenci oznámilo, že pro jarní část sezony už nepočítá s útočníkem Jiřím Kowalíkem, někdejším králem střelců nejvyšší soutěže. Kowalík se v Teplicích ale během dvou sezon neprosadil a bude si hledat nové angažmá.

Zahraniční kluby prý mají zájem o Maška, Rilkeho, Benáta, Doležala a Kaufmana

"Jeho angažmá se v Teplicích nevydařilo. Hlavně kvůli tomu, že byl často zraněný," uvedl HRDLIČKA. Místo Džeka navíc putuje do Ústí útočník Pavel Karlík. Na hostování v prvoligovém Mostě ještě na jaře zůstane i Martin Hruška.

Pokud nedojde k odchodům, zůstane teplický kádr v současné podobě i pro jarní část sezony. V Teplicích se ale připravují také na možnost, že tým opustí některé z opor. "Pokud by došlo k odchodům, máme okamžitě vytipované možné náhrady," uvedl trenér VLASTISLAV MAREČEK.

V zákulisí se spekuluje o tom, že zahraniční kluby mají zájem o útočníky Jiřího Maška a Emila Rilkeho, záložníky Petra Benáta a Michala Doležala a také beka Josefa Kaufmana. "Ale na stole nám v tuto chvíli žádná konkrétní nabídka neleží," uvedl Hrdlička.

[ 12.12.2005 - ČTK / eFotbal. Foto: MARSfoto ]