Chelsea porazila Norwich, ligu po výhře nad Boltonem vede Liverpool

Hráči londýnské Chelsea bez zraněného Petra Čecha v brance porazili na domácí půdě nováčka z Norwiche nepříliš přesvědčivě 3:1. "Blues" se sice na Stamford Bridge dostali do vedení zásluhou přesné trefy Josého Bosingwy z 20 metrů, nicméně po poločasové přestávce srovnal skóre Grant Holt, když překonal Čechova náhradníka Hilária.

Výhru na stranu favorita tak musel strhnout až v 82. minutě ze značky pokutového kopu Frank Lampard, jenž tak potrestal faul brankáře Johna Ruddyho na Ramírese. Ten za svůj zákrok navíc uviděl červenou kartu. "Blues" definitivně uklidnil až v 11. minutě nastavení debutant Juan Mata. Hráči Chelsea přesto neodcházeli z trávníku nikterak spokojení, útočník Didier Drogba totiž po jednom ze soubojů utrpěl ošklivé zranění hlavy.

Chelsea se nicméně díky vítězství posunula na pár hodin do čela tabulky o skóre před Wolverhampton. Večer ji pak o vedení připravil Liverpool, který doma s přehledem porazil Bolton 3:1. Jako rozhodující se ukázalo období mezi 52. a 53. minutou, kdy "Reds" vsítili díky Martinu Škrtelovi a Charliemu Adamovi dvě branky.

Hráči Wolverhampton pokračují v povedeném vstupu do Premier League, když v sobotním utkání remizovali na půdě Aston Villy 0:0. Z vítězství 2:0 nad nováčkem QPR se radoval Wigan, o obě branky "Latics" se postaral Argentinec Franco di Santo.

První anglická liga, 3. kolo:

Aston Villa - Wolverhampton 0:0

Wigan - QPR 2:0 (1:0)
Branky: 41.a 66. Di Santo.
Český brankář QPR Radek Černý nebyl ani na lavičce náhradníků.

Blackburn - Everton 0:1 (0:0)
Branka: 90+2. Arteta z pen.

Chelsea - Norwich 3:1 (1:0)
Branky: 6. Bosingwa, 82. Lampard z pen., 90+11. Mata - 63. Holt. ČK: 81. Ruddy (N).