Forlán skóroval, Inter ale v přestřelce s Palermem padl

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Chieva v sestavě s českým záložníkem Kamilem Vackem na domácí půdě remizovali s Novarou 2:2, Vacek odehrál celý zápas.

Fotbalisté Juventusu Turín slavili v prvním soutěžním zápase na novém stadionu vysoké vítězství 4:1 nad Parmou, ačkoliv v závěru přišli o vyloučeného Paola de Ceglieho.

V dresu týmu Antonia Conteho zazářily hlavně čerstvé letní posily. Skóre utkání otevřel v 17. minutě švýcarský obránce Stephan Lichtsteiner, který na stadionu pro 41 tisíc diváků zužitkoval přesnou přihrávku od dalšího nově příchozího hráče Andrey Pirla. Pěkné branky přidali ve druhé půli Simon Pepe a další čerstvá posila Arturo Vidal. Bývalý špílmachr AC Milán Pirlo se blýskl ještě jednou v závěru duelu, když připravil přesnou trefu pro Claudia Marchisia.

Juventus skončil v uplynulých dvou sezonách shodně na neuspokojivém sedmém místě v tabulce Serie A, když se nedokázal vzpamatovat z důsledků korupčního skandálu z roku 2006. Po vybudování nového stadionu, příchodu nových hráčů a trenéra se však zdá, že se situace obrací k lepšímu.

Fotbalisté AS Řím po vyřazení z Evropské ligy se Slovanem Bratislava prožili na startu Serie A další zklamání, když prohráli doma s Cagliari 1:2. Na body nedosáhl ani Inter Milán na půdě Palerma, kde prohrál 3:4.
První kolo Serie A bylo minulý týden odloženo kvůli stávce fotbalistů. Sezona tak odstartovala až v pátek, kdy mistrovský AC Milán remizoval doma s Laziem Řím 2:2.

Italská liga, 1. kolo:

Juventus Turín - Parma 4:1 (1:0)

Branky: 17. Lichtsteiner, 58. Pepe, 74. Vidal, 83. Marchisio - 90. Giovinco z pen. ČK: 90. De Ceglie (JT).

Fiorentina - Bologna 2:0 (1:0)
Branky: 20. Gilardino, 47. Cerci.

FC Janov - Bergamo 2:2 (1:2)
Branky: 6. Veloso, 55. Mesto - 8. a 43. Moralez.

Chievo - Novara 2:2 (2:1)
Branky: 5. Pelissier, 24. Thereau - 27. Marianini, 86. Paci. ČK: 72. Sardo (AS Řím).

Český záložník Kamil Vacek nastoupil v základní sestavě Chieva, odehrál celý zápas.

Lecce - Udine 0:2 (0:2)
Branky: 2, Basta, 16. Di Natale.

AS Řím - Cagliari 1:2 (0:0)
Branky: 90+2. De Rossi - 67. Conti, 90. El Kabir. ČK: 69. Angel (AS Řím)

Catania - Siena 0:0

Palermo - Inter Milán 4:3 (0:1)
Branky: 48. a 86. Miccoli, 54. Hernandez, 88. Pinilla - 33. a 51. z pen. Milito, 90. Forlán.