Čelůstka popravil na San Siru Inter, Real splnil povinnost

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Turecký Trabzonspor senzačně vyhrál na hřišti Interu Milán 1:0, když jedinou branku zápasu zařídil svým premiérovým gólem v prestižní soutěži český pravý obránce Trabzonsporu Ondřej Čelůstka.

Francouzský Olympique Lille remizoval i s Davidem Rozehnalem v sestavě s CSKA Moskva 2:2. Na konci prvního poločasu se prosadil právě po asistenci Rozehnala Moussa Sow, dvanáct minut po změně stran přidal druhou trefu Benoit Pedretti, za ruský tým se ale dvakrát trefil Seydou Doumbia a v posední minutě připravil domácí celek o dva body.

Manchester City ve skupině A na domácí půdě nevyužil celou řadu šancí, ale s Neapolí nakonec remizoval 1:1, když se nejdříve po brejku trefil hostující Cavani. Srovnat se podařilo čtvrt hodiny před koncem z přímého kopu Kolarovovi. To Bayern Mnichov si na hřišti Villarrealu zajistil vedení už v 7. minutě, kdy se po přihrávce Ribéryho trefil Toni Kroos, tři body pro německý celek potvrdil v závěru Rafinha.

Ve skupině C pozrazila Basilej rumunský tým Otelul Galati, do vedení dostal domácí Frei. Po přestávce sice srovnal Marius Pena, ale vítězný gól zaznamenal z penalty opět Frei. Benfica Lisabon sehrála vyrovnaný zápas s Manchesterem United. Domácí vedli po brance Oscara Cardóza, ještě do přestávky ale srovnal Ryan Giggs.

Ve skupině D zvítězil Real Madrid na půdě Dinama Záhřeb, když se o jediný gól utkání postaral chvilku po přestávce Di Maria. Bílý balet dotáhl zápas k zisku tří bodů i přes vyloučení Brazilce Marcela. V duelu mezi Ajaxem Amsterdam a Olympiquem Lyon branka nepadla.

Liga mistrů, základní skupiny:

Skupina A:

Manchester City - SSC Neapol 1:1 (0:0)
Branky: 75. Kolarov - 69. Cavani.

Villarreal CF - FC Bayern Mnichov 0:2 (0:1)
Branky: 7. Kroos, 76. Rafinha.

Skupina B:

OSC Lille - CSKA Moskva 2:2 (1:0)
Branky: 45. Sow, 57. Pedretti - 72. a 90. Doumbia.

Obránce David Rozehnal nastoupil na postu stopera v základní sestavě Lille. Útočník CSKA Tomáš Necid neby kvůli zranění do zápasu nominován.

Inter Milán - Trabzonspor 0:1 (0:0)
Branka: 76. ČELŮSTKA.

Na pravém kraji obrany Trabzonsporu odehrál celé utkání Ondřej Čelůstka a vstřelil jedinou branku zápasu.

Skupina C:

FC Basilej - Otelul Galati 2:1 (1:0)
Branky: 39. a 84. z pen. Frei - 58. Pena. ČK: 87. Huggel - 83. Salageanu.

Obránce Basileje Radoslav Kováč začal zápas jen na lavičce náhradníků a na hřiště se dostal až v poslední minutě, když střídal Freie. Brankář rumunského Galati Miloš Buchta nebyl k zápasu nominován.

Benfica Lisabon - Manchester United 1:1 (1:1)
Branky: 24. Cardoso - 42. Giggs.