Jablonec vyhrál hokejově, Karviná se na Stínadlech držela

[tag]ONDRÁŠOVKA CUP[/tag] Liberec zvítězil ve 4. kole Ondrášovka Cupu na hřišti divizního Převýšova 4:1 a je blízko postupu do jarního čtvrtfinále. Dvěma góly se blýskl slovenský záložník Michal Breznaník, jednou skórovali Michael Rabušic a Renato Kelič.

Kormidelník Slovanu Jaroslav Šilhavý provedl v sestavě tři změny. Místo Bičíka se postavil do brány zkušený Hauzr. Stopera Nezmara, jenž uviděl v duelu s Olomoucí červenou kartu, nahradil Kelič. Váchu, který kvůli karetnímu trestu nemůže nastoupit v nedělním ligovém duelu na půdě Bohemians 1905, zase zastoupil Bosančič.

Zápas měl pikantní příchuť pro domácího kouče Bohuslava Pilného, který řadu let oblékal dres soupeře, a také pro převýšovského záložníka Davida Bredu, jenž v minulosti rovněž působil pod Ještědem. Převýšov si ve 3. kole poradil s pražskou Slavií a před vlastními diváky toužil po dalším překvapení. To se mu ovšem nepodařilo.

Liberec šel do vedení už po dvaceti minutách, kdy Štajner uvolnil Breznaníka a ten poprvé rozvlnil síť. Stejný hráč si pak ve 39. minutě vyměnil míč s Rabušicem a svůj celek uklidnil druhou trefou. Těsně před pauzou se favorit radoval potřetí, když se tentokrát prosadil Rabušic. Po změně stran hosté vedení ještě navýšili, na 4:0 upravil hlavou chorvatský obránce Kelič.

Domácí se v závěru dočkali alespoň čestného úspěchu, o který se postaral Svoboda. Po vítězství 4:1 má však k postupu podstatně blíže Liberec, odveta se hraje 19. října na stadionu U Nisy.

Ondrášovka Cup, 1. zápas osmifinále:

SK Převýšov - FC Slovan Liberec 1:4 (0:3)
Branky: 86. Svoboda - 20. a 39. Breznaník, 41. Rabušic, 59. Kelič. Rozhodčí: Orel - Pospíšil, Pilný. Diváci: 1050.

Sestava FC Slovan Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Kelič, J. Polák, Fleišman - Šural (81. Krystan), Bosančič, Janů, Breznaník - Rabušic (46. Rilke), Štajner (67. Hadaščok). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Hanáci rozesmutnili Sezimovo Ústí

Olomouc neměla v prvním osmifinálovém zápase domácího poháru na hřišti Sezimova Ústí 4:1 problémy a je krůček od postupu do jarního čtvrtfinále. Dvakrát se trefil Adam Varadi, jednou skórovali Jakub Petr a Jan Schulmeister.

Sigma vyrukovala na soupeře v téměř ligové sestavě. Pouze z lavičky náhradníků sledovali duel Heinz a Janotka. Hráči Sezimova Ústí se chtěli na favorita vytáhnout a už ve 4. minutě je rozradostnil Charuza. Jenže Hanáci ještě do přestávky stav otočili. Ústřední postavou první půle se stal Varadi, jenž dvakrát překonal gólmana Berkovce.

Krátce po změně stran přidal uklidňující zásah Petr a v samém závěru zpečetil triumf hostů Schulmeister. Sigma tak vyhrála v Sezimově Ústí 4:1 a do odvety, která se uskuteční 19. října na Andrově stadionu, si tak vytvořila skvělou výchozí pozici.

FK Spartak MAS Sezimovo Ústí - SK Sigma Olomouc 1:4 (1:2)
Branky: 4. Charuza - 10. a 44. Varadi, 46. Petr, 90. Schulmeister. Rozhodčí: Jílek - Urban, Makovička. ŽK: Charuza - Koutný. Diváci: 1266.

Sestava SK Sigma Olomouc: Zlámal - Koutný, Škerle, Kučera, Vepřek - Bajer, De Rossi, Hořava - Petr (60. Schulmeister), Varadi (78. Jerome), Přikryl (67. Navrátil). Trenér: Zdeněk Psotka.

Jablonec vyhrál v Kunicích 6:4 a postupuje

Mužstvo Jablonce vyhrálo ve středečním utkání 3. kola Ondrášovka Cupu na půdě třetiligových Kunic divokým výsledkem 6:4 a zajistilo si účast v osmifinále, ve kterém změří síly s pražskou Duklou.

Severočeši vedli v zápase už 5:2, domácí však bojovali a dokázali snížit na rozdíl jediné branky, favorit ovšem překvapení nedopustil.

Ondrášovka Cup, 3. kolo:

TJ Kunice - FK Baumit Jablonec 4:6 (2:3)
Branky: 37. a 78. Tafat, 9. Havlíček, 80. Koubek - 7. a 23. Vaněk, 4. Eliáš, 49. Kovařík, 52. Třešňák, 82. M. Jarolím. Rozhodčí: R. Hrubeš - Filípek, T. Kovařík. ŽK: Zábojník (J). Diváci: 400.

Sestava FK Baumit Jablonec: Valeš - Eliáš, Zábojník, J. Štochl, Novák - Vošahlík, Vaněk (75. Pavlík), Loučka, Piták (61. M. Jarolím), Kovařík (65. Jablonský) - Třešňák. Trenér: František Komňacký.

Karviná po zápase na Stínadlech stále žije

Fotbalisté Teplic porazili na domácí půdě druholigovou Karvinou 1:0. Jediný gól zápasu, ve kterém měli "žlutomodří" navrch, vstřelil v 10. minutě stoper Petr Lukáš.

Severočeši plnili roli favorita od úvodních minut duelu, Karvinou zatlačili na její obrannou šestnáctku a brzy docílili také vedoucí branky. Skóre otevřel v 10. minutě kapitán Teplic Lukáš, který využil nejistého zákroku brankáře Palečka a z dorážky poslal "žlutomodré" do vedení. Domácí kontrolovali průběh první půle, ale ve finální fázi chybovali a další gól už nepřidali.

Teplicím chyběla uklidňující branka, z kraje druhé půle navíc hosté využili několika chyb v domácí obraně, po jedné z nich mohl srovnat střídající Mišinský, avšak v 56. minutě z dobré pozice překopl. Severočeši měli i po změně stran převahu, ale další gólová šance Vondráška skončila na břevně a šanci Vůcha šest minut před koncem vychytal gólman Paleček. V té době už Karviná hrála o desíti, v 79. minutě musel předčasně do sprch po faulu na Mahmutoviče hostující kapitán Bolf.

Karviná však i v oslabení udržela těsnou prohru 0:1, Teplice se totiž nedokázaly dostatečně prosadit ve vápně a jejich koncovka byla slabá. Odveta se hraje 19. října.

Ondrášovka Cup, 1. osmifinálový zápas

FK Teplice - MFK OKD Karviná 1:0 (1:0)
Branka: 10. Petr Lukáš. Rozhodčí: Lerch - Zlámal, Blažej. ŽK: Petr Lukáš, Ljevakovič - Motyčka, Mišinský, Gonda. ČK: 79. Bolf (K). Diváci: 1041.

FK Teplice: Grigar - Ježdík, Petr Lukáš, Smejkal, Rosa - Vondrášek, Ljevakovič, Čajič (64. Matula), Vůch - Mahmutovič, Kerič (80. Jindráček). Trenér: Petr Rada.

MFK OKD Karviná: L. Paleček - Hoffmann, Mráz, Bolf, Knötig - Ciku, Jursa, Motyčka, Bartošák (65. Milosavljev) - Presl (79. Gonda), T. Chovanec (46. Mišinský). Trenér: Karel Kula.