Dukla doma udolala Příbram

Tým Dukly Praha zvítězil v pátečním předehrávaném zápase 8. kola Gambrinus ligy nad týmem 1. FK Příbram 2:1. V 16. minutě skóroval Jan Vorel, ve 39. minutě vyrovnal Tomáš Wágner a vítězný gól dal ve 48. minutě Marek Hanousek, hosté hráli od 27. minuty bez vyloučeného Pavla Ricky.

Kompletní ligová tabulka

S týmem Příbrami to vypadalo od začátku zápasu na půdě nováčka na Julisce dost bledě. Domácí začali ve vysokém tempu, měli převahu, už v 15. minutě musel příbramský kouč David Vondruška střídat zraněného stopera Lukáš Hejdu a nahradit ho Rickou. Veterán Patrik Gedeon vletěl do osobního souboje s takovou vehemencí, že Hejda opustil hřiště na nosítkách.V 16. minutě dala Dukla po standardní situaci gól, Malého centr z trestného kopu trefil Jan Vorel přesně hlavou k tyči. Hruška situaci buď neviděl nebo zaspal, protože balón mu prošel u bližší tyče.

Ve 27. minutě musel pod sprchy Pavel Ricka, který byl na hřišti jen 12 minut. Chytil rukama pronikajícího Ivana Lietavu, jenž by šel sám na branku. Výsledek 1:1 po prvním poločase byl však překvapivý. Dukla si totiž vypracovala další čtyři stoprocentní příležitosti a Příbram byla herně zralá takzvaně na ručník. Pázler sám před brankou vypálil z centru Bergra vysoko nad, Berger po kombinační akci také netrefil bránu, stejně se vedlo i Lietavovi a v poslední minutě poločasu měli domácí "trojšanci". Nejprve Pázlerovu ránu vyrazil brankář hostí Hruška, Malý vzápětí napálil míč do břevna a Lietava hlavičkoval mimo. Příbram vyrovnala z jediné kloudné akce ve 39. minutě. Byla však parádní. Po pravé straně zaútočil obránce Štochl, nacentroval do velkého čtverce a po kombinaci na jeden dotek skóroval Tomáš Wágner. Dal už pátou branku v sezoně.

I druhý poločas začala Dukla náporem a radovala se už ve 48. minutě. Po centru zleva si míč zpracoval Marek Hanousek a krásně prostřelil Hrušku asi ze 14 metrů na 2:1. V 54. minutě pálil střídající Svatonský, ale trefil Hruškovy nohy. V 59. minutě to zopakoval Lietava, o pár sekund později Hruška vytáhl skvěle na roh jeho hlavičku po centru Bergra. Po hodině hry Příbram vyrovnala hru a i v deseti útočila. V 70. minutě však Dukla vyrazila do brejku a Lietava nedal další stoprocentní šanci, naprosto famózně zasáhl Hruška. V 76. minutě měli hosté velmi blízko k vyrovnání. Pleško vypracoval akci, nejdřív trefil nohu spoluhráče, ale stačil ještě rozehrát na Šlapáka, jenž trefil tyč. V 80. minutě se opakoval souboj jeden na jednoho v podání Lietavy a Hruška, příbramský brankář byl opět úspěšnější.

Příbram dala do závěrečného náporu všechny síly, ale Dukla už myslela na čas a výhru uhájila, i když se poslední minuty odehrávaly většinou na její polovině a v její šestnáctce.