Plzeň opět ztratila, z Budějovic veze bod

Mistrovská Viktoria Plzeň si v pátečním utkání 8. kola Gambrinus ligy připsala na českobudějovickém Střeleckém ostrově remízu 0:0. Hosté měli na jihu Čech velkou herní převahu, ale nedokázali využít své šance, a tak se oba celky rozešly bez branek.

Kompletní ligová tabulka

Pro Viktorii byl páteční duel zároveň generálkou na druhé klání v prestižní Lize mistrů na hřišti AC Milán. Západočeský tým čekal na jihu Čech nepříjemný protivník, České Budějovice totiž v letošní sezoně ještě nevyhrály a každý další ztracený bod mohl být v jejich situaci kritický. Plzeň se po pomalejším rozjezdu dostala v posledních týdnech do slušné ligové formy a podle očekávání měla herně navrch i v Budějovicích.

V prvním poločase však svěřenci trenéra Vrby naráželi na spolehlivou defenzivu Jihočechů, kteří nepodcenili žádný souboj a po celé utkání se prezentovali bojovným výkonem. Budějovice čekaly na rychlé brejky a do první velké šance se dostaly po zaváhání beka Rajtorala. Ten ve 20. minutě neodkopl přízemní centr Ondráška, k dorážce se dostal Brazilec Sandro, ale brankář Plzně Čech jeho pokus vytěsnil. Plzeň si s přibývajícím časem vytvořila tlak a několik závarů ve vápně, ale Petržela nedokázal v 36. minutě ze slibné pozice překonat domácího gólmana Křížka. V dalších příležitostech plzeňští postrádali větší přesnost ve finální fázi.

Hosté po změně stran ještě přidali na důrazu v pokutovém území, hru ovládli a vytvářeli si další šance, ale Jihočeši po dobrému výkonu svého brankáře Křížka dlouho drželi bezbrankový stav. V 53. minutě na něm v obrovské šanci zblízka ztroskotala střela Bakoše, který nevyužil přihrávku Hotvátha a devět minut před koncem Křížek vytáhl i štiplavou střelu Jiráčka. Domácí tým měl po změně stran jen dva náznaky útočných akcí, do ohrožení plzeňské branky se ale po sérii nepřesností nedostal.

Zápas tak skončil bezbrankovou remízou, pro mistrovskou Plzeň se jedná o další ztrátu na půdě papírově slabšího soupeře. České Budějovice i po osmi kolech stále čekají na premiérovou ligovou výhru.