Pardubickou neporazitelnost ukončily Ovčáry

V osmém kole ČFL zajížděl dosud neporažený FK Pardubice na půdu středočeských Ovčár. V utkání dvou tradičních soupeřů se očekával boj o každý metr hřiště, ale rychlý gól domácích zbořil hru hostů jako domeček z karet a nakonec si pardubičtí odvezli debakl 4:0 a tím pádem i první porážku v letošné sezóně.

Hned první návštěva ovčárských fotbalistů v hostující šestnáctce přinesla gólovou radost. Míč po standardní situaci ve druhé minutě propadl až k Müllerovi, ten poprvé rozvlnil pardubickou síť a dal ráz zbytku poločasu - 1:0. Zaskočení hosté se v něm sice snažili, ale chyběla jim nejen finální přihrávka, ale za zkušeně hrajícími domácími překvapivě zaostávali také v důrazu a nasazení. A tak se opět vlnila síť za čerstvě osmatřicetiletým kapitánem Východočechů Shejbalem. Ve 32. minutě Maršner si naběhl na kolmý míč od Rótha za obranu a přehodit hostující brankáře už nebylo problémem - 2:0.

Milovníci fotbalových zápletek, kteří čekali, že v tabulce druzí hosté zápas zdramatizují po změně stran, museli být zklamaní. Než se totiž Pardubičtí v úvodu druhé části nadáli, byl rozdíl ve skóre rázem dvojnásobný, a to ještě stačil Dittrich spálit své sólo na brankáři. Jeho předešlý výpad ale hosté ukončili pouze stažením v šestnáctce a Róth se z penalty nemýlil - 3:0. Dílo hostující zkázy pak dokončil ten, kdo ho načal, tedy nejmladší hráč domácí jedenáctky Miroslav Müller, po jehož umístěné hlavičce se Shejbal natahoval marně - 4:0. Za rozhodnutého stavu už trochu povolila svá stavidla i domácí obrana a šancí přibylo i na hostující straně. Pozorný Pávek ale čisté konto uhájil.

Sestava Ovčáry: Pávek - Chalupa, Ondrák, Studený, Róth - Dittrich, Mareš, Svoboda (78. Svoboda), Maršner (85. Cigánek) - Hašler, Müller (75. Hyka).

Sestava FK Pardubice: Shejbal - Přibyl, Prorok (56. Fikejz), Tischler, Hudec - Kakrda (35. Hundák), Rešetár (66. Kudrna), Jeřábek, Javůrek - Petrus, Brychta.

Ovčáry - Pardubice 4 : 0

zdroj:fotbalpardubice.cz