Chomutov trestal libereckou nemohoucnost

Fotbalisté liberecké rezervy přivítali na Městském stadionu poslední Chomutov. Ten v minulém týdnu udělal změnu na trenérské lavičce, Jiřího Černého tak nahradil Miroslav Pavlov.

Od první minuty bylo jasné,kdo by měl tahat za kratší konec. Liberečtí přikovali soupeře na jeho polovině. Drtivý tlak však efekt v podobě branky nepřinesl. Ve 2. minutě napálil Kmoníček tyč a Liška poslal odražený míč nad odkrytou branku. V 7. minutě ho napodobil v jasné šanci Daniel a po chvíli nastřelil Rybanský jen břevno. Chomutov tlaku libereckých odolával a pomalu začal sám přecházet do útočné fáze. Pak přišla 38.minuta, odražený míč po centru a následné skrumáži poslal do Kovářovy sítě Hyneš - 0:1.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s několika změnami v sestavě. Ale ani tento tah trenéra Vodičky nepomohl domácím k vyrovnání, přestože se snažili. V 63. minutě vyrazil krásný pokus Daniela z 16 metrů brankář Zaťko na roh. V 83. minutě se Beneš hezky individuálně prosadil po straně, ale gólovou akci zakončil zblízka zbrkle ránou nad břevno. Chomutovští tak potrestali střeleckou marnost fotbalistů Liberce druhým gólem, kdy se po brejku do otevřené obrany prosadil před bránou Horna - 0:2. Liberečtí mladíci tak letos poprvé prohráli na domácí půdě.

Trenér Jaroslav Vodička zhodnotil zápas pro web Liberce:
„Základ výsledku byl položený v úvodní čtvrthodině, po níž jsme měli vést minimálně tři nula. Nevím, jaké šance bychom už měli proměňovat. Pak se hra vyrovnala, dostali jsme gól a jak už to někdy bývá, z jednoznačného zápasu se stane úporná bitva. Po změně stran byla vidět naše jasná převaha, ale kdybychom snad hráli do rána, tak gól stejně nedáme...“

Sestava FC Slovan Liberec B: Kovář - Daniel, Bína (86’ Soběslav), Kmoníček (64’ Lukeš), Rybanský, Karisik, Pokorný (46’ Beneš), Zieris, Krystan, Liška, Suk

Sestava FC Chomutov: Zaťko – Strouhal, Houžvička, Šollar (90+3’ Pavlica), Vait, Hyneš, Sigmund, Černý (72’ Horna), Tancoš, Dolejška, Smola (80’ Pavlíček)

Liberec B - Chomutov 0 : 2