V sestavě kola borci z osmi mužstev

[tag]JEDENÁCTKA 9. KOLA[/tag] Přestože se do ideální sestavy devátého kola podle serveru eFtobal.cz vešli hráči z osmi mužstev, hned čtveřice borců je z pražské Letné. Sparťané prožívají neskutečný úvod, když vyhráli všechny ligové zápasy a právem se vyhřívají v popředí tabulky.

Řádění Sparty naposledy odnesla Příbram, která doma inkasovala tři góly a to může být ještě hodně ráda, že branek nedostala víc, protože hosté další šance ke skórování měli. U Litavky otevřel skóre z precizně proměněného pokutového kopu talentovaný Václav Kadlec. Mladý útočník pak mohl přidat další přesné zásahy, ale buď ho několikrát vychytal gólman Hruška, nebo trefil brankovou konstrukci jako při pokusu ze 40. minuty.

Kadlec byl i u druhého přesného zásahu Sparty. Deset minut před koncem poločasu se ve vápně uvolnil a vystřelil, jeho ránu Hruška vyrazil pouze k Vidličkovi, jenž se z dorážky nemýlil. Ve stoperské dvojici se skvěle zabydlel navrátilec Jiří Jarošík, jehož stabilní výkony jsou ozdobou ligy a svou kvalitu předvedl i v Příbrami. Na levé straně záložní řady byl hodně vidět také Krejčí, jenž centry i přesnými přihrávkami zásoboval své spoluhráče. Jeden takový míč využil ve druhé půli po přesné hlavičce Grajciar.

Dva hráči se do ideální jedenáctky kola rekrutovali z domácího duelu mistrovské Plzně proti beznadějně poslední Ostravě. Pro Viktorii mělo být toto utkání snadnou záležitostí, opak byl však pravdou. Mužstvo kolem Horvátha a spol. šlo sice po čtvrt hodině do vedení, když po standardní situaci zahrávané právě Horváthem prodloužil míč do branky za záda jinak vynikajícího Pietrzkiewicze Jiráček, to bylo však, co se týče brankového vyjádření ze strany domácích, vše. Podepsal se pod to především hostující gólman, který zvláště v závěru uchránil hosty od další prohry po skvělém zákroku proti střele Koláře. Jindy mu zase pomohla tyč či břevno.

Slovácko jasně dokázalo, že se mu v domácím prostředí proti Jablonci daří a vynikající bilanci proti tomuto severočeskému soupeři v pondělní dohrávce ještě vylepšilo. A postaral se o to především dlouhán Došek, se kterým si hosté po celý zápas nevěděli vůbec rady. Jeho snažení vyvrcholilo v 73. minutě, kdy zesměšnil jabloneckou obranu a před prázdnou branku nahrál Daníčkovi, pro něhož nebyl problém skórovat.

Dlouhých šest a půl roku musel na ligový gól čekat středopolař Dukly Praha Patrik Gedeon. O víkendu se dočkal na půdě Liberce, kde po hodině hry hlavou vyrovnával na 1:1 a načal tak dokonalý obrat v utkání. Důležité tři body vystřelil pražské Slavii v duelu proti Olomouci Trubila. Těsně před koncem prvního poločasu napřáhl z dobrých dvaceti metrů a jeho pěkná střela zaplula do sítě.