Křetínský se fanouškům omluvil za propadák

Křetínský se fanouškům omluvil za propadák

Vedení Sparty Praha se v úterý poprvé nahlas omluvilo svým fanouškům za podzimní výsledkový propadák. Faktický šéf klubu Daniel Křetínský při hodnocení sezony označil uplynulé pololetí za obrovský neúspěch a zklamání. Vyjmenoval tři důvody, proč k tomu došlo, navíc poprvé veřejně připustil spoluzodpovědnost bývalého trenéra Jaroslava Hřebíka.

Sparta má za sebou jednoznačně nejhorší podzim za posledních třicet let. Přezimuje v druhé polovině tabulky a Ligu mistrů stejně jako před rokem opustila zadními dveřmi - ve skupině získala pouhé dva body a doma si neporadila ani se švýcarským Thunem. A navíc hra prvního týmu měla hodně daleko k tomu, co se od nejbohatšího českého klubu očekávalo.

Podle Křetínského se v posledních týdnech vedení klubu věnovalo hledání chyb a našlo tři zásadní momenty. Jako ten nejdůležitější uvedl vnitřní nejednotu klubu. "Vnější tlak nás zcela rozložil, nebyli jsme schopni reagovat na řadu problémů na ose příznivci - trenér, hráči - vedení, což přerostlo do velkého napětí v kabině," uvedl DANIEL KŘETÍNSKÝ.

Velké chyby se klub dopustil podle něho už v létě. "Podcenili jsme psychickou odolnost hráčů, kteří přicházeli během letního přestupního období. Když přišly první těžké zápasy, psychika nás srážela," pokračoval letenský šéf, podle něhož se ukázaly velkým problémem i odchody Karla Poborského, Tomáše Sivoka a Karola Kisela.

Křetínský sice nevyjmenoval mezi třemi zásadními chybami klubového managementu loňské prosincové angažování trenéra Hřebíka místo Františka Straky, ale i neúspěšnému kouči nakonec přisoudil zodpovědnost za to, v jaké situaci se dnes mužstvo nachází. "Ani dnes bych na tom nic neměnil, ale pokud mluvíme o chybách ve sportovní oblasti, nese za ně pan Hřebík svou spoluzodpovědnost," prohlásil šéf klubu.

Na Letné se bude kvůli špatným výsledkům podle všeho mohutně posilovat kádr. Křetínský přiznal čtyři možné příchody, sdílnější ale nebyl, stejně jako trenér Stanislav Griga. "Konkrétní jména na mně zatím nechtějte. Jistý je příchod Haneka, z hostování se vrací do přípravy Václav Drobný. A také další příchody se budou týkat spíše defenzivy, kde máme velké problémy," uvedl sparťanský kouč, jehož přáním je čtyřiadvacetičlenný kádr.

[ 13.12.2005 - eFotbal/ČTK. Foto: MARSfoto ]