Baník urval první vítězství v sezóně, opět se mu ale zranil Jankulovski

Baníkovci vyhráli v sobotním utkání 10. kola Gambrinus ligy nad Hradcem Králové 1:0. Mezi 65. a 73. minutou nastoupil Marek Jankulovski, který kvůli zranění musel střídat, v době jeho pobytu na trávníku ale Baník rozhodl.

Po pondělním podpisu smlouvy a půlroční rekonvalescenci po zranění kolene ještě Marek Jankulovski, čerstvá posila Baníku Ostrava, nebyl v základní sestavě domácích. Ti se pokoušeli i bez zvučného jména zdolat soupeře, ale Hradec Králové sympatickým výkonem lehce odrážel domácí pokusy.

Jankulovski přišel na hřiště až v 65. minutě a za čtyři minuty jeho přítomnost na trávníku pomohla domácím k vedoucímu gólu. Jankulovski v něm sice neměl prsty, ale jeho přítomnost jakoby domácí odčarovala. Po faulu na Svěrkoše před šestnáctkou nacentroval Lukeš přesně na hlavu Vomáčky a ten nekompromisní hlavičkou zařídil vedení Baníku 1:0. Jenže za další dvě minuty zůstal Jankulovski po skluzu ležet na trávníku, následně odnesen na nosítkách ze hřiště a po dalších dvou minutách vystřídán Zejdlerem. Celkově tedy na hřišti strávil jen osm minut.

V závěru ještě hradečtí fotbalisté dostali míč do baníkovské sítě, pomezní Urban ale zvednutým praporkem dával najevo, že šlo o ofsajd. Baník Ostrava se tak v sezoně dočkal prvního vítězství, snad i zásluhou štěstí, které jim přinesl na krátký okamžik Marek Jankulovski.

FC Baník Ostrava - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 69. Vomáčka. Rozhodčí: Jílek - Urban, Páral. ŽK: Svěrkoš (B). Diváci: 4484.