Pod trenérem Šturmou se Arsenalu daří

S příchodem nového kouče do České Lípy jakoby se hráčům vlila i nová krev do žil. Po dvou vítězstvích toužili po zisku dalších tří bodů v sobotním dopoledni, kdy na svém hřišti hostili tým z Písku.

Rozhodnout o výsledku chtěli domácí v co nejkratším čase, a proto vstoupili do zápasu velmi aktivně. Již ve třetí minutě potěšil přítomné domácí diváky Šmidrkal. Po přihrávce Karlíka na hranici pokutového území nedal hostujícímu brankáři šanci - 1:0.Písečtí však zbraně nesložili a po inkasovaném gólu se začali tlačit do útoku. Jejich aktivita však gólovou radost nepřinesla a tak udeřili opět domácí. Tentokráte si Šmidrkal s Karlíkem role vyměnili. Prvně jmenovaný nacentroval balon k úplně volnému Karlíkovi a ten prostřelil brankáře Pešulu - 2:0. Blízko ke skórování měl Šrajt, který však pálil těsně vedle brány Meiera. O tři minuty později již domácí vedli o tři branky. V pořadí druhou branku si na své konto připsal Karlík, kterého vybídl ke skórování Barciaga - 3:0. Černou tečkou prvnního poločasu bylo zranění aktivně hrajícího Šmidrkala, který tak musel být vystřídán.

Do druhého poločasu nastoupili domácí se stejnou chutí jako na začátku. Střelecké štěstí si však již vybrali. Nejprve si Pešula poradil s tvrdou střelou Barciaga a v zápětí se střelou Karlíka a Patky. Pak přišla 55.minuta a střelec dvou gólů musel být pro poranění kotníku vystřídán. Domácí se nadále velmi aktivně tlačili před branku hostů, ale ani jedna rána na bránu ke změně skóre nevedla. A tak si domácí připsali tři důležité body do tabulky a brankář Meier třetí vychytanou nulu za sebou.

Trenér Arsenalu František Šturma zhodnotil zápas na webu Arsenalu takto:
„Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, hned ve třetí minutě se nám povedlo vstřelit branku po krásné akci. Poté byla hra vyrovnaná, ale my jsme dávali branky. To ve fotbale tak chodí, že někdy hrajete lépe, někdy hůř. Ve druhém poločase jsme ovládli a soupeře už do žádné vážnější situace moc nepustili. Jsem spokojen s tím, že jsme třetí utkání v řadě zvládli a nedostali jsme branku. V tabulce se zase posuneme o kousek výš.“

Sestava Česká Lípa: Meier - Broschinský, Silný, Beran, Barciaga - Finklár (30.Demeter), Vrabec, Patka, Leligdon - Karlík (55.Jelen), Šmidrkal (44.Rudolf)

Sestava Písek: Pešula - Šlehofer (46.Busta), Pastyrik, Holub, Kubiš - Kučera Martin (46.Krejčí), Mašát (76.Listopad), Šlajs, Štrajt - Zušťák, Malý

Česká Lípa - Písek 3 : 0