Chelsea zužitkovala pookřání Torrese, Arsenal rozesmutnil Marseille

[tag]LIGA MISTRŮ[/tag] Stejným výsledkem jako Barcelona uspěl ve skupině H také AC Milán, který zdolal před vlastním publikem BATE Borisov.

"Rossoneri" si hned na začátku vypracovali několik dobrých šancí. Dvakrát mohl skórovat Aquilani, poprvé však přestřelil, v druhém případě zase trefil tyč. Po hrubé chybě Van Bommela naopak mohli jít do vedení hosté. Renan Bressan postupoval sám na bránu, Abbiati ale předvedl skvělý zákrok a svůj tým podržel.

Milánský celek se uklidnil až ve 33. minutě, kdy odražený míč napálil do sítě Ibrahimovič. Domácí pak pojistili tříbodový zisk v 70. minutě, kdy se parádní ranou prezentoval Boateng. Hráči Milána i Barcelony tak potvrdili roli favoritů skupiny H a míří za postupem.

Souboj Chelsea s Genkem probíhal zcela v režii londýnského klubu. Torres ještě trefil zkraje pouze tyč, poté ale domácí předvedli střelecký festival. Skóre načal křížnou ranou z dálky Raul Meireles, poté se dvakrát prosadil Torres a těsně před pauzou zvýšil na 4:0 hlavou Ivanovič. Výsledek zpečetil v 72. minutě Kalou. Chelsea rozstřílela Genk 5:0 a je blízko postupu.

Důležitý krok udělal i Leverkusen, byť se mu první poločas duelu s Valencií vůbec nevydařil. Hosté vedli od 24. minuty po zásahu Jonase a přidat mohli i další branky. Bayer se ovšem po změně stran výrazně zlepšil. K obratu zavelel Michal Kadlec, který z levé strany našel na hranici pokutového území Schürrleho a ten levačkou k tyči srovnal stav. O tři minuty později navíc rozjel český reprezentant další útočnou akci, Ballack uvolnil Sama, jenž otočil stav. Remízu měl na kopačce Soldado, gólman Leno ale uchránil domácí od pohromy.

Arsenal s Tomášem Rosickým v základní sestavě rozhodl duel v Marseille až v 90. minutě, kdy brankáře Mandandu prostřelil Aaron Ramsey. Olympique tak poprvé ve skupině F inkasoval. Ve druhém utkání této skupiny zdolal Olympiakos Pireus před svými fanoušky Dortmund 3:1 a na druhé místo ztrácí tři body.

Dva nerozhodné výsledky se zrodily ve skupině G. Ukrajinský Šachtar Doněck, v jehož sestavě nechyběl Tomáš Hübschmann, remizoval se Zenitem Petrohrad 2:2. Fotbalisté Apoelu Nikósie pak v souběžně hraném zápase udrželi vedení v tabulce, když vyválčili cenný bod na hřišti FC Porto.

Liga mistrů, 3. kolo základních skupin - středeční výsledky:

Skupina H:

FC Barcelona - FC Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)
Branky: 10. Iniesta, 82. D. Villa.

AC Milán - BATE Borisov 2:0 (1:0)
Branky: 33. Ibrahimovič, 70. Boateng.

Skupina E:

FC Chelsea - Racing Genk 5:0 (4:0)
Branky: 11. a 27. Torres, 8. Raul Meireles, 42. Ivanovič, 72. Kalou.

Petr Čech odchytal v brance Chelsea celý zápas. Daniel Pudil nastoupil v barvách hostů na levé straně obrany, odehrál celé utkání, ve 42. minutě obdržel žlutou kartu.

Bayer Leverkusen - CF Valencia 2:1 (0:1)
Branky: 53. Schürrle, 56. Sam - 24. Jonas.

Michal Kadlec odehrál na levé straně obrany domácího týmu celý zápas. V 53. minutě přihrál Schürrlemu na vyrovnávací gól.

Skupina F:

Olympiakos Pireus - Borussia Dortmund 3:1 (2:1)
Branky: 8. Holebas, 40. Djebbour, 78. Modesto - 27. Lewandowski.

Olympique Marseille - FC Arsenal 0:1 (0:0)
Branka: 90. Ramsey.

Tomáš Rosický odehrál za hosty ve středu záložní řady celý zápas.

Skupina G:

FC Porto - APOEL Nikósie 1:1 (1:1)
Branky: 13. Hulk - 19. Aílton.

Šachtar Doněck - Zenit Petrohrad 2:2 (2:1)
Branky: 15. Willian, 45. Adriano - 33. Širokov, 60. Fajzulin.

Tomáš Hübschman odehrál v sestavě domácích na místě defenzivního záložníka celý zápas.