Sparta udolala Teplice, těm nepomohl ani drtivý tlak v závěru zápasu

Pražská Sparta zvítězila v pondělní dohrávce 11. kola Gambrinus ligy na hřišti Teplic 1:0 a znovu tak zvýšila svůj náskok v čele tabulky na osm bodů před Jabloncem. O výhře lídra soutěže rozhodla brzká branka útočníka Miroslava Slepičky.

Letenský celek přijel na sever Čech v roli velkého favorita, v Teplicích sice nedokázal už deset let zvítězit, ale postavení obou klubů po třetině ligy hovořilo jasně ve prospěch vedoucí Sparty. Jako první ohrozil branku soupeře po pěti minutách domácí Vachoušek, avšak jeho křížná střela v síti neskončila.

Spartě pomohla velmi rychlá vedoucí branka, která padla už v 7. minutě po rohovém kopu. Matějovského centr hlavičkoval Hušek, míč ještě jemně lízl Slepička a s pomocí tyčky jej dopravil za Grigarova záda. Hosté poté hráli ze zajištěné defenzivy, další šance ale nepřišly. Teplice se trápily v přechodové fázi, kde jim chyběl větší klid i přesnější přihrávka. To byla voda na sparťanský mlýn, hosté po vedoucí brance s přehledem kontrolovali vývoj hry a do šaten šli za nejtěsnějšího vedení.

Domácí tým po změně stran zpřesnil kombinaci a po příchodu Vůcha začal více hrát v křídelních prostorech. Sparťanská obrana si však s rychlostí domácích hráčů, byť několikrát na poslední chvíli, poradila. Druhý poločas se dlouho hrálo bez vyložených šancí, vzruch na domácích ochozech tak nastal až čtvrt hodiny před koncem. Ve velké šanci se po narážečce Čajiče s Jindráčkem ocitl Vachoušek, ovšem před poloprázdnou brankou mu v rozhodující chvíli chyběly centimetry. Domácí tým v závěru vystupňoval svůj tlak a doslova ostřeloval sparťanskou branku, tvrdý pokus Jindráčka ale vyrazil Švenger a další rána Čajiče proletěla těsně nad břevnem hostující svatyně.

Sparta nakonec se štěstím uhlídala hubenou výhru 1:0 a po deseti letech odjíždí z Teplic se třemi body. Letenský celek jich na podzim nasbíral už 30 a před druhým Jabloncem má osmibodový náskok. Naopak Teplice naposledy vyhrály v půlce září a jsou až desáté.

FK Teplice - AC Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 7. Slepička. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Dobrovolný. ŽK: Ježdík - Pamič. Diváci: 5950.

FK Teplice: Grigar - Ježdík, Petr Lukáš, Matula, Rosa - Stožický (80. Smejkal), Siva (66. Čajič), Ljevakovič, Vachoušek, Zoubele (46. Vůch) - Jindráček. Trenér: Petr Rada.

AC Sparta Praha: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Sionko, Hušek, Grajciar (70. Hušbauer), Matějovský (90. Abena), Krejčí - Slepička (63. Kweuke). Trenéři: Jozef Chovanec a Martin Hašek.