Barcelona musela otáčet zápas v Bilbau

Hráči Barcelony bez zraněného superstřelce Samuela Eto´oa otočili v 5. kole španělské Primera División zápas na hřišti Bilbaa a vyhráli 3:1. V čele tabulky tak získali tříbodový náskok na Real Madrid a Valencii. Oba týmy mají ovšem zápas k dobru.

Barcelona ve dvou posledních soutěžních zápasech jen remizovala a také v Bilbau se v první půli schylovalo k překvapení. Odhodlané domácí poslal do vedení už v 11. minutě Yeste - jenže o osm minut později byl vyloučen Casas a navíc si hráči Bilbaa těsně před poločasovou přestávkou vstřelili vlastní gól. Nešťastníkem byl Ustaritz.

Ve druhé půli se Barca dostala do vedení v 60. minutě, kdy se trefil Gudjohnsen a pak už si výsledek hlídala. Hosté navíc přidali pojistku v 76. minutě (prosadil se Saviola). Barcelona má z pěti zápasů bilanci čtyři výhry a jedna remíza - venku dokonce ještě neztratila ani bod. Další zápasy 5. kola jsou na programu v neděli.

Výsledek 5. kola:

Bilbao - Barcelona 1:3 (11. Yeste - 45. vl. gól Ustaritz, 60. Gudjohnsen, 76. Saviola)

[ 30.9.2006 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]