Betis vzdoroval, z Nou Campu ale nakonec veze čtyři góly

Barcelona vyhrála v nedělním zápase 19. kola Primera División doma nad Betisem Sevilla 4:2, na vítězství se však natrápila, rozhodující góly zaznamenala až ve chvílích, kdy hosté hráli oslabení o vyloučeného Maria. Barcelona ztrácí na Real Madrid pět bodů.

Barca vedla rychle už 2:0, náskok však prohospodařila a po vyrovnávacím gólu Roque Sanata Cruze se začínalo za stavu 2:2 zase od nuly. Domácím pomohlo vyloučení Maria, který po druhé žluté kartě musel v 71. minutě předčasně pod sprchy. Barcelona pak dokázala dvakrát skórovat a získala důležité tři body.

Fotbalisté Atlétika Madrid porazili Villarreal 3:0, pod tříbodový zisk svěřenců trenéra Diega Simeoneho se výrazně podepsal kolumbijský střelec Radamel Falcao, který zařídil první dva góly domácích.

Přesvědčivé výhry se dočkali také hráči Santanderu a Bilbaa. Naopak utkání mezi Gijónem a Málagou skončilo překvapivou výhrou 2:1 pro domácího outsidera, ambiciózní Málaze nepomohla ani branka Nizozemce Ruuda van Nistelrooye z 88. minuty, Gijónu totiž vystřelil výhru v nastavení Argentinec Óscar Trejo.

Španělská liga, 19. kolo:
Atlético Madrid - Villarreal 3:0 (1:0)
Branky: 40. a 51. z pen. Falcao, 80. Diego.

Osasuna Pamplona - Santander 0:2 (0:1)
Branky: 38. z pen. a 71. z pen. Stuani.

Athletic Bilbao - Levante 3:0 (2:0)
Branky: 11. Amorebieta, 41. Llorente, 90. San José.

Gijón - Málaga 2:1 (1:0)
Branky: 36. Galvez, 90. Trejo - 88. van Nistelrooy.

FC Barcelona - Betis Sevilla 4:2 (2:1)
Branky: 12. a 86. z pen. Messi, 10. Xavi, 75. Sanchez - 32. Castro, 52. Santa Cruz. ČK: 71. Mario (Betis).