Barcelona opět vyzrála na Real, šlágr rozhodli obránci

V prvním čtvrtfinálovém souboji Španělského královského poháru a celkově osmém vzájemném měření sil za posledních 365 dní podlehl Real před vlastními diváky Barceloně 1:2, když po první půli vedl. Opakoval se tak výsledek z ligového El Clásica, které se hrálo na madridské půdě před pár týdny.

Stejně jako tehdy šel do vedení "Bílý balet". Už po deseti minutách rozvlnil barcelonskou síť nejlepší střelec Mourinhova týmu Cristiano Ronaldo, jenž po jednom z protiútoků nadělil soupeřově náhradním brankáři Pintovi "jesličky".

Pár minut poté málem odpověděli aktivně hrající hosté, když šikovný chilský útočník Alexis Sánchez hlavičkoval do břevna. Do poločasu už ale diváci v hlavním městě žádný gól neviděli, byť měl Guardiolův výběr územní převahu i více střel.

Pár minut po změně stran vyrovnával za druhý celek Primera División zkušený stoper Carles Puyol, jenž hlavičkoval při rohovém kopu zcela nekrytý a obrat úřadujícího ligového šampiona dokonal čtvrt hodiny před koncem francouzský zadák Eric Abidal, jenž dokázal využít chytrou přihrávku nejlepšího hráče světa. Před pár týdny mimochodem fotbalista prodloužil na Nou Campu kontrakt o další sezónu.

Odvetný duel v Barceloně se hraje za týden. Blíže semifinále jsou Messi a spol.