Arsenal vstal z mrtvých a nakonec jde v FA Cupu dál

Na tento zápas se bude v Anglii dlouho vzpomínat. Londýnský Arsenal ve čtvrtém kole FA Cupu prohrával po poločase 0:2, po změně stran však naplno zabral a dokázal výsledek otočit. K postupu do dalšího kola pomohl i český reprezentační kapitán Tomáš Rosický, jenž odehrál 72 minut.

V prvním poločase se "Kanonýrům" nedařilo dostat se do zakončení a když už se podařilo, tak ztroskotala koncovka. To v podání hostujícího celku to bylo něco jiného. Ve 33. minutě se nekompromisní hlavičkou prosadil Dunn a poslal Villu do vedení. Několik okamžiků poté mohl vyrovnat Rosický, ale Given si s jeho ranou poradil. Studenou sprchou pro domácí celek byla druhá branka v jejich síti, o kterou se v nastaveném čase první půle postaral po rychlém brejku Bent.

Po přestávce však z kabin vyšel zcela jiný Arsenal. Londýnský celek stupňoval svůj tlak. Hlavičku Mertesackera ještě na brankové čáře zastavil středopolař Ireland, ale v 54. minutě se domácí přeci jen dočkali. Proměněným pokutovým kopem snížil Robin van Persie. O tři minuty později bylo vyrovnáno, to se od dobře postaveného Walcotta odrazil do sítě Huttonův odkopu. A když o dalších několik málo minut později fauloval ve vápně střelec druhého góly Aston Villy Bent bylo jasno. Následný pokutový kop proměnil Van Persie a dokonal třígólový obrat během sedmi minut. V závěru se na hřišti objevil i Henry, ale branky se nedočkal.