Real vede ligu i díky Ronaldovu hattricku o 10 bodů

Španělský Real Madrid dokázal využít sobotního zaváhání Barcelony a díky výhře 4:2 nad Levante má v čele Primera División po 23. kole již desetibodový náskok. Hattrickem se blýskl Portugalec Cristiano Ronaldo.

Real na San Bernabeu přivítal překvapení letošního ročníku Primera División - Levante, kterému vyšel především úvod sezóny, ale v posledních týdnech se trápí. Přesto šli hosté před vyprodaným stadiónem rychle do vedení. Již v páté minutě se trefil po standardní situaci hlavou Gabral.

Následně vrhl "Bílý balet" veškeré síly do útoky a svého soupeře přikoval k šestnáctce. Dlouho se však nemohl prosadit. Když už se zdálo, že do šaten půjdou za příznivějšího stavu hosté, přišla pro Levante studená sprcha. V pokutovém území zahrál rukou Iborra a viděl žlutou kartu, protože to však byla již druhá musel opustit hřiště. Následnou penaltu s přehledem proměnil Cristiano Ronaldo a zařídil vyrovnání.

Pět minut po změně stran přišel rychlý brejk Realu, Higuaín si pohrál s bránícím hráčem u rohového praporku a nacentroval před bránu. Tam si naběhl Ronaldo a hlavou přidal svůj druhý zásah v utkání. Hattrick zkompletoval hvězdný Portugalec v 57. minutě. Z levé strany si seběhl do středu hřiště a krásnou střelou z 19 metrů rozjásal davy, byl to jeho již 27. gól z třiadvaceti duelů. O chvíli později však bylo sníženo. Levante dokázalo také využít rychlý brejk, na jehož konci byla přesná hlavička Koného. Bylo to zároveň poprvé ve druhém poločase, co se hosté dostali k vůbec nějakému ohrožení Casillasovy branky.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Po Ronaldově přihrávce se ke střele z levé strany dostal Benzema a jeho technický pokus zapadl přesně na zadní tyč. A Real svého soupeře drtil. Ronaldovi chybělo několik decimetrů ke čtvrté brance, Özilovu střelu zase zastavila tyč a následná dorážka Benzemy šla nad. Real si tak díky výhře 4:2 vypracoval v čele tabulky již desetibodový náskok před druhou Barcelonou, Levante je čtvrté.

Španělská liga, 23. kolo:

Espaňol Barcelona - Real Zaragoza 0:2 (0:0)
Branky: 55. Da Silva, 90.+2 Carlos.

Málaga - Mallorca 3:1 (1:1)
Branky: 11. Fernandez, 55. Toulalan, 69. Rondon - 4. Pereira.

Vallecano - Getafe 2:0 (1:0)
Branky: 34. Michu, 64. Costa. ČK: 61. Michel (Getafe).

Valencie - Gijón 4:0 (1:0)
Branky: 90. a 90.+2 Jonas, 34. Feghouli, 73. Botia vl.

Villarreal - Granada 3:1 (1:0)
Branky: 16. Ruben, 64. Valero, 73. Cesar vl. - 50. Lopez. ČK: 88. Diakhate (Granada).

Real Madrid - Levante 4:2 (1:1)
Branky: 45. z pen., 50. a 57 C. Ronaldo, 66. Benzema - 5. Cabral, 63. Kone. ČK: 43. Iborra (Levante).