Klíčový okamžik má přijít už v červnu. Zastupitelé Šeberova dostanou k projednání tzv. hmotovou studii – dokument, který zjednodušeně řečeno ukáže, co vlastně Slavia chce stavět: kolik bude hřišť, jak vysoká bude hlavní budova nebo jaký objem zabere celý komplex. Pokud bude tento materiál schválen, otevře se cesta k projektování v mnohem větší hloubce. A především to bude důležitý signál, že plán není jen na papíře.
"Z našeho pohledu je to ideální území,“ řekl loni v lednu šéf klubu Jaroslav Tvrdík. "Chystáme tři koncepty. Základní, se kterým Slavia pracovala doposud. U druhého se inspirujeme Legií Varšava. A děláme si kalkulaci i na model fotbalových akademií Red Bullu, tedy absolutní evropskou špičku. Chceme majiteli předložit tři scénáře a necháme na něj, který si vybere,“ vysvětloval tehdy Tvrdík.
Zvítězit měla nejambicióznější varianta, tedy vybudovat plnohodnotnou akademii s jedenácti hřišti, zázemím pro áčko i mládež a určitou mírou přístupnosti pro veřejnost.
Slavia přitom zvolila cestu přímé dohody s městskou částí, nikoliv s magistrátem. Výhodou mělo být rychlejší jednání. Ve výsledku se ale ukázalo, že Šeberov nechce nic uspěchat. Věnuje velkou pozornost tomu, jak projekt zapadne do okolí a jaký bude jeho dopad. Kromě běžné stavební dokumentace se tak bude muset připravit i posudek vlivu na životní prostředí.
Pokud se vše stihne tak, jak klub a zástupci Šeberova doufají, mohla by být do konce letošního roku schválena rámcová smlouva o spolupráci. A na podzim 2026 by se mohlo začít stavět. Do té doby ale čeká obě strany ještě řada kroků. Klub musí dodat detailní projektovou dokumentaci, připravit podklady pro všechna potřebná razítka, a především dál jednat o podobě areálu, který má sloužit jak profesionálům, tak komunitě.