Barcelona měla v Lize mistrů nabito, řeckému soupeři nasázela šest branek, Pafos bere bod

Třetí kolo ligové fáze Ligy mistrů má za sebou první dvě utkání. Barcelona doma smetla Olympiakos 6:1 i díky hattricku Fermína Lópeze (22). Hostům ztížilo snahu o skalp favorita vyloučení Santiaga Hezzeho (23) z 57. minuty, do té doby prohrávali jen o gól. Pafos hrál v duelu s Kajratem Almaty venku od čtvrté minuty v oslabení, přesto si připsal již druhý bod za bezbrankovou remízu. Od 21:00 je na programu dalších sedm duelů
Barcelona – Olympiakos 6:1
V úvodu hosté soupeře překvapili a hned po 20 vteřinách otestoval Wojciecha Szczesného Daniel Podence, ale domácí rychle převzali iniciativu. Jako první vyzkoušel štěstí Marcus Rashford, nicméně branku přestřelil. O poznání úspěšnější však už byla dvojice López – Lamine Yamal, která si v sedmé minutě párkrát vyměnila míč, načež první jmenovaný vypálil. Střelu tečovali rovnou dva obránci a Konstantinos Tzolakis se jen ohlédl, jak míč končí za jeho zády.
Řekové se následně opět osmělili a částečně vyrovnali obraz hry. Pokus Gelsona Martinse srazil Jules Koundé a Lorenzo Pirola hlavičkoval nad. Šest minut před poločasem dostal řecký celek tvrdý direkt. Chybu v obraně využil mladík Pedro Fernández, posunul míč Lópezovi a ten svým druhým gólem večera zdvojnásobil vedení Katalánců. Hned po přestávce mohl zkompletovat hattrick, ale jeho hlavičku tentokrát Tzolakis pokryl.

Olympiacos rozhodně neházel flintu do žita a snaha se brzy po výměně stran vyplatila. Ayoub El Kaabi usměrnil centrovaný míč za záda Szczesného. VAR sice branku odvolal, jelikož Podence bránil brankáři v ofsajdovém postavení, nicméně hosté se krátce nato přece jen dočkali. Eric García zahrál ve vápně rukou a nabídnutou penaltou El Kaabi nepohrdl. Už se zdálo, že by řecký celek mohl španělského giganta pořádně pozlobit, nicméně naděje utnul Hezze, který v 57. minutě viděl druhou žlutou kartu a oslabil svůj tým, načež Barca spustila ofenzivní koncert.
Z penalty nejprve vrátil domácím dvoubrankové vedení Yamal, načež Rashford krásně zmátl Tzolakise a přidal pohledný čtvrtý gól. Za dvě minuty se o hattrick přihlásil nekompromisní střelou López a zkázu dokončil v 79. minutě Rashford, který znovu přechytračil hostujícího brankáře. Pro Olympiacos je konečné skóre vzhledem k průběhu utkání poměrně drsné.
Kairat Almaty – Pafos 0:0
V souboji dvou nováčků v "milionářské" soutěži si Pafos po bezbrankové remíze s Olympiakosem připsal stejný výsledek i v Almaty. Přitom stejně jako v prvním kole v Pireu musel čelit početní převaze. Kapverdský obránce Correia si už ve 4. minutě vykoledoval červenou kartu, ale kyperský mistr oslabení přežil. Kajrat po dvou hladkých porážkách získal první bod.
