eFotbal

Polití živou vodou se konat nemusí. Ozdravný proces na Stamford Bridge může být zdlouhavý

Polití živou vodou se konat nemusí. Ozdravný proces na Stamford Bridge může být zdlouhavý
Polití živou vodou se konat nemusí. Ozdravný proces na Stamford Bridge může být zdlouhavýFlashscore
Londýnská Chelsea si vypila kalich hořkosti v uplynulé sezóně do dna. Změna majitele a výrazné napumpování finančních prostředků do kádru se minulo účinkem a konečné dvanácté místo v tabulce signalizuje nejen absenci v pohárové Evropě, ale i katastrofální zakončení ročníku Premier League. Polití živou vodou se však konat nemusí. Ozdravný proces na Stamford Bridge může být zdlouhavý a pro oko fanouška bolestivý.
Reklama
Reklama

Ztrát bylo až příliš mnoho, výsledky se nedostavovaly ani změnami trenérů. Po čtvrteční porážce 4:1 s Manchesterem City už reputaci nenapravila ani víkendová remíza 1:1 s Newcastlem. Chelsea prohrála 16 z 38 ligových zápasů. Zrodilo se tak nejhorší umístění v ostrovní nejvyšší soutěži od roku 1996.

Na západní části Londýna ale zůstávají optimisty. První změnou má být příchod argentinského stratéga Mauricia Pochettina, poté se Blues mají na přestupovém trhu opět rozhlížet bez výrazného finančního omezování. Jenže problémy na Stamford Bridge nelze vymýtit lusknutím prstu a regenerace by mohla být delšího rázu.

V první řadě bude záležet ale na trenérovi, zda se pokusí v břiše monstra zažehnout oheň a hráče vyburcovat k lepším výkonům. Neobejde se to bez týmového ducha a pochopení principů kolektivního sportu. Vedení Blues by v tomto mělo být kouči k ruce a vyjádřit mu podporu. Kabina Chelsea je plná schopných jmen, ale synergie mezi nimi prostě zatím nezafungovala.

Na jaře to bylo dáno i tlakem a velkým očekáváním. Gigant jako Chelsea prostě musí vyhrávat v každém zápase, na hráčích bylo patrné to břemeno, se kterým vstupovali do hry od úvodních minut. Pár vítězství v řadě by jistě pomohlo. Bude zajímavé sledovat, co se bude na Stamford Bridge během letního přestupového okna dít.