Liberec vstoupil do jarní částí výhrou nad Hradcem

Liberečtí zvládli start jarní části sezony a zvítězili v sobotním utkání 17. kola Gambrinus ligy nad Hradcem Králové 3:1. Domácí tým měl trvalou převahu a zaslouženě zvítězil, Slovan navíc stáhl náskok vedoucí Sparty Praha na tři body. Letenský klub hraje v sobotu večer proti Slovácku.

Kompletní ligová tabulka

Domácí jakoby si vzpomněli na podzimní výkony a v úvodním jarním zápase ukázali, že to s proháněním vedoucí Sparty myslí vážně. Liberec svého soupeře v první půli předčil pohybem, aktivitou na křídlech i množstvím vybojovaných standardních situací. Naopak „Votroci“ se trápili v rozehrávce, navíc se nevyvarovali několika taktických i individuálních chyb, proto také v 32. minutě inkasovali. Na dlouhý pas Rabušice si za obranu naběhl Breznaník, prosadil se v souboji s Holešem a levačkou trefil přesně k tyči. Slovenský záložník vstřelil už svůj desátý gól.

Hosté pokračovali v pasivitě i po změně stran, prohrávali osobní souboje a chybami nabízeli Slovanu další šance. Hostující obranu vyškolil v 51. minutě zkušený Jiří Štajner, který ve vápně převzal přihrávku, zasekl míč, obtočil se okolo bránícího beka a placírkou trefil přesně k tyči. Domácí tým druhý gól hodně povzbudil, Hradecké však nijak neprobudil. Hosté nehráli konstruktivně a jen těžko se dostávali na libereckou polovinu, v 73. minutě se navíc po nafilmovaném pádu ve vápně Slovanu musel ze hřiště předčasně poroučet Rus Jedunov. Ten viděl druhou žlutou kartu a oslabil svůj tým.

Hradec měl v zápase jediný světlý moment a tím byla střela záložníka Hochmeistera, která v 83. minutě znamenala snížení skóre. Hradecký fotbalista se dostal k odraženému míči a krásnou ranou z 25 metrů do šibenice vykřesal pro „Votroky“ novou naději na bodový zisk. Jenže hosté museli otevřít hru a hrát do plných, čehož liberečtí hráči využívali k rychlým protiútokům. V poslední minutě kopal Slovan rohový kop, Janů posunul míč na šestnáctce střídajícímu Bosančičovi a ten trefil přesně pod břevno. Liberec začal jaro s tříbodovým ziskem, z posledních osmi zápasů navíc šestkrát vyhrál.