Vítězství předvedená hra neodpovídala

V dalším přípravném utkání přivítali holičtí fotbalisté na umělé trávě v Holici divizního soupeře 1.FC Přerov, který bude v jarní části soutěže bojovat o záchranu. Zachránit přerovský tým má také nový trenér a tím se stal bývalý veleúspěšný kouč HFK pan Leoš Kalvoda.

V utkání byl papírovým favoritem domácí celek. Bohužel hra tomu ale neodpovídala. Fotbalisté holického týmu měli v celém utkání územní převahu. Ovšem útočná fáze byla katastrofická. Neproměněná penalta a několik zahozených stoprocentních šancí se podepsalo na celkovém obrazu hry.

V 37. minutě zahrával rohový kop Čtvrtníček. Míč propadl skrumáží hráčů a v nepřehledné situaci se míč nakonec dostal k Lukáškovi, který jej nekompromisně poslal za záda Aleksijevič, bývalého brankáře HFK a nyní trenéra brankářů - 1:0.

V prvním poločase měli dvě velmi dobré příležitosti ke skórování i hosté. Naštěstí Zezula a ani Krejčíř nemířili přesně.

V druhém poločase se hra ještě více snížila na úroveň divizního utkání avšak padly hned tři branky. Jedna z mála pohledných akcí skončila v 60. minutě brankou. Čtvrtníček si narazil s odskakujícím Richterem a hned z jedné poslal krásnou přihrávku za obranu, kam si naběhl Korčián a ze vzduchu poslal míč k tyči - 2:0.

O třetí branku utkání se postarali sami hosté, když po rohu Kazára na přední tyč nešťastně tečoval míč hlavou vlastní obránce za záda bezmocného brankáře - 3:0.

V závěru utkání dokázali hosté už jen snížit Ondrou Kalvodou. Bývalý hráč HFK tak upravil konečný stav utkání na 3:1.

Sestava 1. HFK Olomouc: Mucha - Šimko (46. Filipský), Kopecký, Lukášek, Dadák - Kazár, Kovář (46. Kotůlek), Tögel (46. Bednář), Čtvrtníček (65. Hapal) - Korčián (64. Krumpolc), Žondra (46. Richter).

Sestava 1.FC Přerov: Aleksijevič - Zezula, Zachar, Matušík, Řihák, Hybner, Hlušák, Nevřala, Václavíček, Kalvoda, Hrabal. (Mika, Pazdera, Krejčíř, Sohlich).

1. HFK Olomouc - 1.FC Přerov 3 : 1