Kerič po 44 vteřinách rozhodl o výhře Sparty

Spart Praha zvítězila v sobotním duelu 17. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti na Letné nad celkem 1. FC Slovácko 1:0. Vítězný gól dal už v 1. minutě Andrej Kerič, Sparta ani v početní výhodě po vyloučení Ondřejky v 62. minutě nedokázala přidat další branku.

Kompletní ligová tabulka

Utkání, na jehož začátku stadion na Letné vzdal minutou ticha čest památce Lukáše Přibyla, místopředsedy představenstva Sparty, jenž nečekaně zemřel minulý čtvrtek, mělo z hlediska vývoje rakrtový vývoj. Už ve 44. vteřině prodloužil Jarošík hlavou aut a Andrej Kerič v pádu skóroval na 1:0. Vedoucí tým tabulky, v jehož sestavě se na pozici stopera objevil uzdravený Zápotočný, měl potom značnou převahu, ale šance neproměňoval a tímto výsledkem zápas také skončil

Už v 8. minutě po bleskovém protiútoku mohl zvýšit z levé strany Krejčí, ale brankář hostí Miroslav Filipko riskantním vyběhnutím vyrazil střelu nohama. V 17. předvedl Filipko doslova zázračný zákrok, když si na opačné straně naběhl na centr Sionko a bez přípravy vypálil pod břevno. Filipko skvěle vyrazil míč na roh. Ve 33. minutě ukázal Jiří Jarošík, co ho dělá velkým hráčem. Vystihl rozehrávku soupeře, ihned přesně přihrál rozběhnutému Krejčímu a jeho centr našel Keriče. Chorvatský střelec však minul branku. V závěru poločasu hlavičkovalk Kweuke po rohu těsně mimo.

Slovácko si do přestávky významnější šanci nevypracovalo, zahrozilo jen z několika standardních situací a centrů. Výraznou postavou byl sudí Jiří Jech, který v prvním poločase vytáhl pětkrát žlurou kartu, z toho čtyřikrát pro hráče Sparty. Pro Matějovského a Pamiče byly čtvrté v tomto ligovém ročníku, čili pro páteční zápas v Hradci jsou vyřazeni z boje.

Po přestávce začali hosté mnohem aktivněji, do velkého čtverce domácích se probíjeli Došek i Ondřejka, v 56. minutě Slovácko dokonce poprvé vystřelilo na bránu. Došek sklepl míč pro Kordulu, ten však promáchl, ale vypálil Ondřejka. Švengr však dobře vytušil, co se děje, vyběhl a ránu vyrazil nohama. Sparta postupně úsilí Slovácka otupila a v 62. minutě získala další výhodu. Útočník hostí Václav Ondřejka zcela zbytečně ve středu hřiště zkosil Krejčího skluzem a Jech vytáhl rovnou červenou kartu. Ondřejka Krejčího navíc zranil a levý záložník Sparty musel být střídán.

Trenér Martin Hašek poslal do hry třetího útočníka Slepičku, který se postavil vlevo od Kweukeho. V 66. minutě měli Sparťané po kombinaci Kweukeho a Keriče další obrovskou příležitost, ale Keričův míč na kamerunského obra před odkrytou bránu byl nepřesný. Ani při přesilovce se Spartě nedařilo pojistit tři body další brankou. V 80. minutě Slepička trefil obloučkem břevno. V závěru měli domácí velký tlak, ale skórovat se nepodařilo ve skluzu ani Kweukemu, protože ho zblokoval odvážným zákrokem Kubáň. V nastaveném čase nedolétla do branky ani zkažená přihrávka hostí, kterou Hlůpik na čáře dostihl a odkopl. Sparta si hubené vítězství zcela zasloužila a vede tabulku znovu s náskokem šesti bodů.