Chelsea konečně tříbodová, za City úřadovaly útočné hvězdy

Chelsea vyhrála v sobotním utkání 26. kola anglické ligy na domácím hřišti nad Boltonem 3:0 a po čtyřech zápasech bez výhry si konečně připsala do tabulky tři body. Londýnské derby vyhrál na půdě Queens Park Rangers 1:0 Fulham zásluhou branky Pavla Pogrebňaka.

Situace v Chelsea není v posledních týdnech ideální. Hráči mají spory s trenérem Villasem-Boasem, nedaří se ani výsledkově. V posledních čtyřech zápasech získali Blues jen tři body za tři remízy. V týdnu prohráli v osmifinále Ligy mistrů v Neapoli. Proto byla téměř povinnost získat v utkání proti Boltonu tři body. A Chelsea roli favorita splnila. Po bezgólovém prvním poločase přišly tři branky. Trefili se Luiz, Drogba a Lampard. Český brankář Petr Čech odchytal celý zápas a udržel čisté konto.

Londýnské derby mezi Queens Park Rangers a Fulhamem rozhodl jediný gól, který padl už po sedmi minutách hry. Tři body Fulhamu vystřelil Pogrebňak. Domácí navíc hráli od 33. minuty v desti lidech, když byl po druhé žluté kartě byl vyloučen Diakite.¨

Z vítězství se radoval i West Bromwich, který bez větších problémů zdolal Sunderland 4:0. Remízou 2:2 skončilo utkání mezi Newcastelem a Wolverhamptonem, v duelu Wiganu s Aston Villou se diváci gólu nedočkali a týmy se rozešly smírně 0:0.

V posledním sobotním zápase hráči vedoucího Manchesteru City vyhráli na domácím hřišti nad Blackburnem jasně 3:0. Trefili se všichni hvězdní útočníci.

Anglická Premier League - 26. kolo, sobotní výsledky:

Chelsea - Bolton 3:0 (0:0)
Branky: 48. Luiz, 61. Drogba, 79. Lampard.

Český brankář domácích Petr Čech odchytal celý zápas a připsal si čisté konto.

Newcastle United - Wolverhampton 2:2 (2:0)
Branky: 6. Cissé, 18. Gutierrez - 50. Jarvis, 66. Doyle.

West Bromwich Albion - Sunderland 4:0 (2:0)
Branky: 3. a 49. Odemwingie, 41. Morrison, 90. Andrews.

Wigan - Aston Villa 0:0

Queens Park Rangers - Fulham 0:1 (0:1)
Branka: 7. Pogrebňak. ČK: 33. Diakite (QPR).

Český brankář domácích Radek Černý zůstal jen na lavičce náhradníků. Hráči hostů Marcel Gecov a Zdeněk Grygera do utkání nezasáhli.

Manchester City - Blackburn 3:0 (1:0)
Branky: 30. Balotelli, 52. Agüero, 81. Džeko.