Liberec prohrál v Teplicích, útok na první místo se odkládá

Slovan Liberec má svého neoblíbeného soupeře. Podruhé v sezóně nezvládl zápas s Teplicemi a nechal na čele tabulky Spartě šanci odskočit znovu na šest bodů.

Fotbalisté Teplic porazili v pátečním utkání 19. kola nejvyšší soutěže po brance Mahmutoviče doma Liberec 1:0 a připsali si první jarní vítězství. Slovan nevyužil možnosti dotáhnout se na vedoucí Spartu, které zůstal tříbodový náskok a sobotní zápas s Plzní k dobru.

Liberec přijel na Stínadla s cílem navázat na dvě jarní domácí vítězství a prolomit nepříznivou bilanci, jelikož v Teplicích nevyhrál ani nevstřelil gól od května 2005. Oba celky ale v první půli vycházely ze zajištěné obrany, hře chyběl moment překvapení a hrálo se po šestnáctky s minimem šancí na obou stranách, takže se skóre neměnilo. Jediný vážnější moment přišel v 27. minutě poté, co se uvolnil na levé straně Breznaník a nacentroval do teplického vápna dorážejícímu Bosančičovi, tomu však chybělo půl metru, aby dostal míč do sítě.

Mnohem atraktivnější hra byla k vidění ve druhém poločase. Teplice krátce po změně stran zlepšily kombinaci, začaly využívat rychlé přechodové fáze a staly se nebezpečnějším celkem. Domácí se brzy ujali vedení, po rychlé akci a pěkné přihrávce Dolejše mezi hostujícími obránci utekl v 53. minutě Mahmutovič, obešel brankáře Bičíka a skóroval. Při pokusu zamezit gólu se ještě zranil liberecký stoper Karišik, který ve skluzu narazil kolenem do brankové konstrukce a musel střídat.

Hosty tentokrát příliš nepodržel ani brankář Bičík, který dvakrát vyběhl mimo pokutové území a chyboval v rozehrávce. V 54. minutě se toho snažil využít Dolejš, jeho lob ale odhlavičkoval z branky Nezmar a pokus Mahmutoviče o pár minut později Bičík vytáhl až na poslední chvíli. Liberec se po změně stran marně pokoušel ohrozit domácí branku, narážel na bezchybně hrající teplickou defenzivu a ve finální fázi postrádal větší přesnost. Až v 79. minutě měl na noze srovnání Breznaník, který se dostal k odraženému míči na hranici velkého vápna, ale na domácího gólmana Grigara nevyzrál.

Tři body nakonec zůstaly na Stínadlech, hosté si v závěru ještě vytvořily několik závarů před teplickou brankou, ale v největší šanci Slovanu selhal dvě minuty před koncem Musiol, který zblízka neprostřelil Grigara. Hosté tak přišli o možnost dotáhnout se na vedoucí Spartu, ta může v sobotu ještě zvýšit svůj náskok, pokud neprohraje ve šlágru kola s Plzní.

Gambrinus liga, 19. kolo:

FK Teplice - FC Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 53. Mahmutovič. Rozhodčí: Královec - Kocián, Hájek. ŽK: Dolejš, Rosa, Vachoušek, Vondrášek - Bosančič, Nezmar, Vácha. Diváci: 3051.

FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Matula, Rosa, Ježdík - Dolejš, Siva, Čajič (86. Zoubele), Vůch (90. Stožický) - Vachoušek - Mahmutovič (90. Jindráček). Trenér: Petr Rada.

FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik (56. Kelič), Fleišman - Bosančič (75. Liška), Janů (84. Musiol), Vácha, Breznaník - Štajner, Rabušic. Trenér: Jaroslav Šilhavý.