Hattrick Vašíčka zajistil Znojmu vítězství

Zlínským hráčům vstup do jarní části soutěže vůbec nevyšel. Žlutomodrým na jihu Moravy scházeli Tomáš Polách, Aleš Besta či Luboš Kubica, k dispozici nebyli ani Bača či Elšík. Na straně Znojma chyběli Lukáš, Hříbek, Mička. Do hry nemohl kvůli dohodě se Zlínem zasáhnout ani Šmahaj.

Úvod utkání vyšel lépe hostům. Ševci byli aktivní v napadání soupeře i v agresivitě. Tato jejich aktivní hra byla oceněna po deseti minutách hry, kdy se hlavou trefil úplně volný Michal Malý, pro lterého to byl premiérový gól v druhé lize - 0:1. Od té doby jakoby si zlínští hráči řekli, že je třeba toto hubené skóre udržet až do konce utkání. První varování, že toto není nejlepší řešení, přišlo ve dvacáté minutě. Hnaníček však Kořínka neprostřelil. Po půlhodině hry se aktivnější domácí dočkali vyrovnání. Dlouhý aut proletěl do vápna až k Václavu Vašíčkovi, který střelou z hranice malého vápna načal svůj střelecký koncert - 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili zlínští o něco aktivněji. Jejich aktivitu však zchladil další obdržený gól. Hlavou se prosadil Mudra - 2:1. Znojmo od vstřeleného vedoucí gólu se začalo soustředit více na defenzivu a spoléhalo na brejky. Ševci však nechtěli připustit prohru a začali více ohrožovat branku domácích. V 62.minutě měli blízko k vyrovnání, střela však těsně minula tyčku branky. V 75.minutě našel Cihlář ve vápně Vašíčka a ten hlavou zvýšil na 3:1. Konečnou tečku za skóre udělal opět Vašíček, který završil i svůj hattrick v utkání.

"Branky jsme dostali po nedůrazu v šestnáctce. To byl jediný, ovšem zásadní rozdíl mezi námi a soupeřem. Podobná utkání se rozhodují v pokutovém území, kde nás domácí předčili," zhodnotil zápas na webu Zlína Alois Skácel.

"Když otočíte z 0:1 na 4:1, tak je to skvělá věc. Vítězství jsme si zasloužili. Měli jsme více šancí než soupeř. Velice mě potěšili nováčci. Hráli všichni velmi dobře. Tabulka je vyrovnaná a jsme rádi, že jsme získali body a držíme se pořád ve středu," doplnil hodnocení trenér Znojma, jehož svěřenci už ztrácejí na Zlín pouze tři body.

Sestava 1. SC Znojmo: Hrubý - Sukup, Yonov (K), Avdič, Cihlář - Mudra (84. Krhut), Hnaníček, Lacko, Zifčák (75. Okleštěk) - Rolinc, Vašíček (86. Mandula). Trenér: Smrček

Sestava Zlín: Kořínek - Jugas, Malý, Hájek, Jelínek - Dobeš (K), Salachna, Bublák (65. Motal) – Švach (74. Kurtin), Poznar, Železník (57. Holík)

Znojmo - Zlín 4 : 1