Baník prohloubil krizi Bohemians, ti prohráli posedmé v řadě

Mužstvo Bohemians 1905 podlehlo v pondělní dohrávce 19. kola Gambrinus ligy na domácí půdě v Edenu Baníku Ostrava 0:1. Vítězný gól hostí dal ve 28. minutě Lukáš Droppa, Baník po pěti kolech zvítězil, tým Bohemians 1905 prohrál posedmé za sebou.

Soupeři v pondělní dohrávce nenastupovali v nejlepší pohodě. Tým Bohemians 1905 v posledních šesti zápasech nezískal ani bod, Baník je předposlední a musí vyhrávat i venku, jinak sestoupí. Za začátku byli hosté aktivnější, ale jejich ofenzíva končila u čáry velkého čtverce. Domácí brzy vyrovnali hru a v 17. minutě velmi zaměstnali celou obranu ostravského celku závarem v šestnáctce, ale nezakončili ho. První opravdová šance se zrodila ve 28. minutě a Baník ji hned proměnil. Po pěkně kopnutém rohu hlavičkoval Cverna a Lukáš Droppa zblízka překonal brankáře Sňozíka na 0:1.

Ve 33. minutě mohl vyrovnat Vyhnal, po rohu chtěl vystřelit z otočky, ale špatně trefil balón. V závěrečné čtvrthodině mužstvo Bohemians 1905 soupeře tlačilo, ale ve 43. minutě Baník zaútočil a Droppa nebezpečně vystřelil k tyči. Sňozík ránu vytlačil na roh. Po přestávce si domácí vynutili tlak a v 52. minutě byli znovu blízko k vyrovnávacímu gólu. Střídající Nešpor však dvakrát vypálil jen do skrumáže. V 58. minutě měli vyloženou šanci Ostravští. Svěrkoš sklepl míč po autovém vhazování Magerovi, ale ten umístil prudkou střelu rovnou do Sňozíka. Brance Baníku hrozilo nebezpečí v 61. minutě, když halfvolejem pálil Moravec, ale mířil nad břevno.

Zápas byl velmi urputný, hra byla plná osobních soubojů a faulů. Kouč Bohemians 1905 Pavel Medynský po přestávce do 71. minuty vystřídal tři hráče, ale hra zelenobílých stále nevedla k nebezpečné koncovce, v závěru se dokonce vysunul na hrot stoper Ptáček. Pietrzkiewicz v brance Baníku byl však téměř bez práce. Zaměstnanější byl naopak Sňozík, na něhož po protiútocích Droppa a Kukec pálili tvrdě ze střední vzdálenosti. Až v nastaveném čase si „klokani“ vypracovali jasnou šanci, ale Orolín střelou z úhlu těsně minul branku. V zápase nebylo příliš mnoho šancí, ale Baník byl fotbalovější a vyhrál zaslouženě.