Bohemians vezou díky penaltě tři body z Ústí, rezerva Sparty opět bez bodu

Ve šlágru 21. kola druhé ligy podlehli hráči FK Ústí nad Labem na domácím hřišti týmu Bohemians Praha 0:1. Náskok Ústí na čele soutěže se tak po sobotě ztenčil jen na 6 bodů. Jedinou branku utkání vstřelil v 76. minutě Jan Flachbarta, a to z pokutového kopu.

V dalším dopoledním utkání hráči Baníku Sokolov vyhráli v Praze nad rezervou Sparty 2:1. Hosté vedli po zakončeních Miroslava Strnada a Jakuba Dvořáka už o dva góly, prohru 1:2 korigoval 20 minut před koncem Roman Polom. Na víc se ale sparťanská rezerva nezmohla a patří jí tak i nadále suverénně poslední místo.

O poznání úspěšnější sobotní dopoledne na hřišti strávili hráči Zbrojovky Brno, ti prodloužili vítěznou jarní sérii a vyhráli na hřišti Třince 2:1. Rozhodující gól dával 13 minut před koncem Pavel Mezlík.

Druhá liga, 21. kolo:

FK Ústí nad Labem - Bohemians Praha 0:1 (0:0)

Branky: 76. z pen. Flachbart (pen.). Rozhodčí: Bílek - Filípek, Zlámal. ŽK: Valenta, Veverka - Škoda, Grznár, Šisler. Diváci: 1434.

AC Sparta Praha B - FK Baník Sokolov 1:2 (0:1)
Branky: 71. Polom - 45. Strnad, 53. Dvořák. Rozhodčí: Orel – Dobrovolný, Páral. ŽK: Frýdek, Jirásek, Juhar - Metelka. ČK: 81. Strnad (Sokolov). Diváci: 412.

FK Fotbal Třinec - FC Zbrojovka Brno 1:2 (0:1)
Branky: 53. Súkenník - 45+1. Švancara (pen.), 77. Mezlík. Rozhodčí: Ondráš - Pelikán, Santarius. ŽK: Nekuda, Lipčák - Pernica, Král, Sedláček. Diváci: 626.

V sobotu se ještě hrají zápasy Vlašim - Jihlava (16.00) a Zlín - Karviná (19.00).