Pane Hřebíku stačí - odvolejte se! V ochozech bylo k vidění více

[hot]SVĚT FANOUŠKŮ[/hot] Na světě je další díl již zavedené rubriky, která mapuje dění na tribunách prvoligových stadionů. Jak to tedy v ochozech vypadalo ve 23. kole?

Bohemians 1905 - Viktoria Žižkov 1:2 (1:0)

Domácí: Na malé pražské derby do vršovického Edenu dorazilo 2 558 diváků. Několik stovek fanoušků Bohemians za brankou oslavilo 80. výročí jejich domácího stadionu – Ďolíčku – menší choreografií. Ve spodní části sektoru se objevila plachta s namalovaným symbolem tohoto historického stadionu s nápisy „Již 80 Ďolíčku“. Vše doplnilo několik desítek menších zelených a bílých vlajek a také několik vlajek obouručních. V horní části sektoru klokani nad hlavy vytáhli několik zelených a bílých pruhů. Fandění bylo v první půli poměrně slušné, ve druhé půli logicky upadlo po obdržení dvou branek od poslední Viktorky Žižkov.

Hodnocení: ­­***

Hosté: Z nedalekého Žižkova dorazilo do Edenu přibližně 100 fanoušků Viktorky. V průběhu prvního poločasu byli slyšet pouze sporadicky. Jakmile se však dostal jejich tým do vedení, ožilo to i v sektoru hostů a žižkováci si užívali již druhou výhru v řadě. Choreografii si sice nepřipravili žádnou, o to víc si však užili společnou děkovačku s hráči na hrací ploše.

Hodnocení: ­­**

[img id="37542"][img id="37544"]

Dukla Praha - Slovan Liberec 1:2 (0:1)

Domácí: Na stadion Dukly dorazilo 1 683 fanoušků, což je velká ostuda, vezmeme-li v potaz, že domácí tým nastoupil proti jednomu z aspirantů na titul. Hlouček asi 20 domácích fanoušků se tradičně snažil fandit vedle velkého dresu Dukly ve spodní části tribuny. Novinkou bylo několik menších vlajek Dukly v rukách domácích fanoušků. Jinou prezentaci jsme od domácích na tribunách nezaznamenali.

Hodnocení: ­­*

Hosté: Z Liberce na Julisku vyrazili dva autobusy fanoušků. V sektoru hostů se pak sešlo více než 100 slovanistů. Ti se snažili po celou dobu utkání fandit, což se, i vzhledem v výsledku, vcelku dařilo, ale proti byl tentokrát velmi nešikovně umístěný sektor v horním rohu velké tribuny na Dukle.

[img id="37551"]

Jablonec - Slovácko 1:0 (0:0)

Domácí: Návštěva 2 145 diváků přišla na stadion povzbudit hráče Jablonce v souboji se Slováckem. Aktivních domácích fanoušků se sešlo v kotli přibližně 20, sporadicky fandili, ale nepřipravili si žádnou jinou prezentaci. Přesto však mohli po konečném hvizdu oslavovat vítězství svých hráčů na hřišti.

Hosté: Hostů ze Slovácka dorazilo do Jablonce 40 – 50. Fandit se snažili po celý zápas a přesto, že nebyli v úplně ideálním počtu, byli slyšet více než domácí. Krom pár vlajek na plotě si nepřipravili žádnou jinou optickou prezentaci.

České Budějovice - Hradec Králové 1:0 (0:0)

Domácí: 2 614 diváků dorazilo v Českých Budějovicích na prvoligový souboj mezi domácím Dynamem a „votroky“ z Hradce Králové. Domácích se v sektoru sešlo 35 a první půli, i díky problémů v táboře hostů, byli slyšet více než hosté, i když se o žádné galapředstavení nejednalo. Druhou půli je absolutně zastínili hosté z Hradce a tak si skupinka domácích fanoušků užila až vítěznou děkovačku s hráči.

Hosté: Hostů z Hradce dorazilo na začátek utkání pouze 20. Dalších cca. 50 fanoušků zůstalo na cestě kvůli poruše autobusu. První půle podle toho také vypadala a tak o sobě nedávali „votroci“ téměř vědět. Ve druhé půli to již byla jiná káva, když dorazil zbytek výjezďáků a tak si hradečtí fanoušci vytvořili na stadionu domácí prostředí. Připravili si také jednu choreografii, když známé heslo „A.C.A.B“ vysvětlili nápisem „All Colours are beatiful“ a několika desítkami barevných balónků.

[img id="37552"]

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 2:3 (0:2)

Domácí: Druhá nejvyšší návštěva – 7 234 diváků – dorazila na Bazaly, domácí stadion Baníku. V kotli se sešlo více jak 500 lidí, kteří první půli slušně burcovali i okolní tribuny. Druhá půle již byla z pohledu „chacharů“ slabší a na konci zápasu podpora hráčů velmi upadla. Choreografie nebyla připravena žádná, v domácím kotli se objevilo jen několik vlajek na tyčích.

Hosté: Hostů z Plzně dorazilo do vzdálené Ostravy 18, i kvůli nevhodnému pondělnímu termínu a hokejové bitvě Plzně s brněnskou Kometou. Díky počtu se mohli tak leda radovat z výhry na hřišti, jelikož v ochozech příliš šancí na to, aby byli slyšet, neměli.

Mladá Boleslav - Teplice 0:1 (0:1)

Domácí: Na to, jestli domácí Boleslav prodlouží svou domácí neporazitelnost, bylo zvědavo 3 021 diváků. Fandících domácích se v sektoru sešla necelá stovka, ale do fandění se aktivně zapojovala pouze přibližně třetina z nich. Vliv na atmosféru měla jistě i bezzubá snaha hráčů na hřišti. Zaujala tak pouze menší hádka hlavního trenéra domácích s jedním z fanoušků na tribuně.

Hosté: O fanoušcích Teplic nemáme žádné informace.

Hodnocení: -

Sigma Olomouc - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Domácí: Domácích fanoušků dorazilo na Andrův stadion 5 283. Fandících se na jedné z podélných tribun sešlo něco kolem 100, kteří se snažili podporovat svůj klub po dobu celého zápasu. Místy se přidával i zbytek stadionu. Připraveno bylo také několik choreografií, když první bylo jednoduché představení z modrých igelitových pruhů do tvaru kříže doplněných bílými balónky. Druhou bylo několik nápisů k zamyšlení ve znění „Vadí vám šmírování a buzerace? Vadí vám tribuny jen na sezení? Vadí vám pondělí 17:00?“. A třetí bylo doplnění druhé choreografie, když se na plachtě objevil jasný nápis „Against modern football“ spolu s přeškrtnutými penězi a dalšími symboly moderních praktik ve fotbale. Následnou vítěznou děkovačku pak řídil jeden z hráčů Sigmy, což je velmi sympatický počin dokazující soudržnost fanoušků a hráčů na hřišti.

Hosté: Hostů z Prahy dorazilo do Olomouce 170. Kromě pár efektních světlic se slávisté ničím zajímavým neprezentovali. Fandění bylo hodně podprůměrné.

[img id="37547"][img id="37549"][img id="37548"][img id="37550"][img id="37553"]

Sparta Praha - Příbram 0:2 (0:1)

Domácí: 8 106 dorazilo na pražskou Letnou k dalšímu utkání v boji o ligový titul. Atmosféra byla od začátku velmi vlažná a o fandění se staral zejména asi 150 členný kotel domácích fanoušků. Na klub s nejvíce příznivci v republice a navíc bojující o titul velká ostuda. Choreografie nebyla připravena žádná, v sektoru domácích se objevilo pouze několik desítek menších vlajek v barvách Sparty. Na tribunách se také objevilo několik jasných vzkazů směřujících zejména k manageru Hřebíkovi a nejhlasitějším počinem sparťanských fanoušků tak byl závěrečný pískot po domácí prohře s Příbramí.

Hosté: Hostů z Příbrami dorazilo 11 a neprezentovali se téměř ničím zajímavým.

[img id="37545"][img id="37546"]
Zdroj fotografií: fc-bohemians.cz, fkvz.cz, podlizatky.cz, ultrasbadgers.cz, spartaforever.cz, fkdukla.cz.