Evropskou ligu zcela ovládli zástupci Pyrenejského poloostrova

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Tři španělské kluby postoupily do semifinále Evropské ligy - Valencie doma rozdrtila Alkmaar 4:0, Bilbao remizovalo v odvetě se Schalke 2:2 a Atlético Madrid i podruhé porazilo Hannover. Posledním postupujícím se stal Sporting Lisabon, jenž vyřadil ukrajinské překvapení Metalist Charkov.

Valencie šla za postupem už od úvodního hvizdu a svému nizozemskému soupeři vrátila porážku z prvního čtvrtfinále. Klid na kopačky "Netopýrů" dodaly dvě rychlé trefy stopera Ramiho, po změně stran už Valencie duel zcela ovládla a přidala další dvě trefy. Zápas odřídili bez větších potítží čeští rozhodčí v čele s Pavlem Královcem.

V semifinále soutěže Valencie narazí na svého konkurenta ze španělské ligy, Atlético Madrid. Svěřenci Diega Simeoneho i napodruhé přehráli Hannover 2:1, o góly Atlétika se postarali útočníci Adrián a Falcao.

Athletic Club Bilbao v domácím prostředí potvrdil postup přes Schalke 04, Baskům tentokrát stačila remíza 2:2. Německý celek sice v zápase dvakrát vedl, jenže Bilbao dokázalo pokaždé během několika minut srovnat skóre. V semifinále se utká se Sportingem Lisabon. Portugalský tým vyřadil Metalist Charkov, který v odvetě doma remizoval 1:1 a v konečném součtu mu chyběl jediný gól alespoň do prodloužení zápasu.

Evropská liga, odvety čtvrtfinále:

Valencie CF - AZ Alkmaar 4:0 (2:0)
Branky: 15. a 17. Rami, 56. Alba, 80. Hernandez. První zápas: 1:2, postupuje Valencie.

Athletic Club Bilbao - Schalke 04 2:2 (1:1)
Branky: 41. Gomez, 55. Susaeta - 29. Huntelaar, 52. Raúl. První zápas: 4:2, postupuje Bilbao.

Metalist Charkov - Sporting Lisabon 1:1 (0:1)
Branky: 57. Cristaldo - 44. van Wolfswinkel. První zápas: 1:2, postupuje Sporting Lisabon.

Hannover - Atlético Madrid 1:2 (0:0)
Branky: 81. Diouf - 63. Adrián, 87. Falcao. První zápas: 1:2, postupuje Atlético Madrid.