Liberec si na úvod ligy zastřílel proti Příbrami

Borci Liberce deklasovali v úvodním kole Gambrinus ligy Příbram na jejím hřišti vysoko 4:0 a odstartovali novou sezonu tříbodovým ziskem. Liberec poslal do vedení v 41. minutě z penalty Štajner, pak si dal vlastní gól domácí stoper Hájovský a skóre uzavřely ještě trefy Váchy s Fleišmanem.

Ligová tabulka

Obhájce ligového prvenství měl před startem Gambrinus ligy za sebou už tři ostré soutěžní zápasy a v Příbrami dokazoval svou kvalitu už v průběhu první půle. Liberec se tlačil do útoku a příbramská defenziva měla s akcemi soupeře mnohdy velké potíže. V 28. minutě zachránil domácí proti nájezdu Kušníra brankář Hruška, dorážející Bosančič pak jen trefil obránce Kvídu.

Jenže krátce před poločasem mladý obránce Kvída fauloval ve vápně Kušníra a Štajner nabídnutý pokutový kop využil. Příbram se i po změně stran trápila v rozehrávce, chyběla jí větší přesnost přihrávek. Naopak Slovan navázal na některé výkony z minulé sezony a přidal další góly. V 56. minutě pomohl Liberci nešťastnou tečí stoper Hájovský, který si srazil centrovaný míč od Breznaníka do vlastní sítě. Dvacet minut před koncem trefil přesně do sítě z volného kopu Vácha, debakl Příbrami dokonal v 77. minutě po přihrávce Kušníra bek Fleišman. V závěru ještě mohl korigovat výsledek střídající Koukal, ale přehodil libereckou branku.

Slovan si i přes neproměněnou šanci Blažka v nastaveném čase odváží z Příbrami jasnou výhru 4:0, naopak domácímu týmu vstup do sezony vůbec nevyšel.