Kotal z výsledku nadšený není, ale považuje ho za zasloužený

Kotal z výsledku nadšený není, ale považuje ho za zasloužený

Úvodní zápas druhého kola Gambrinus ligy mezi domácím Hradcem Králové a Jabloncem přinesl po mohutném finiši "Votroků" dělbu bodů za remízu 2:2. S ní ovšem bývalý kouč Hradce a současný trenér jabloneckého celku Václav Kotal nemohl být spokojen. Jeho svěřenci totiž vedli 2:0 a ještě pět minut před koncem drželi jednobrankové vedení.

„Utkání se mi nehodnotí moc dobře. Měli jsme to poměrně dobře rozehrané. V prvním poločase jsme hru kontrolovali, podařilo se nám dát vedoucí branku a soupeře jsme prakticky do ničeho nepouštěli," řekl pro jablonecký web Kotal.

„Věděli jsme, že Hradec půjde v druhém poločase do rizika, přesto se nám povedlo vstřelit druhý gól. Místo toho, abychom výsledek dotáhli do úspěšného konce, tak jsme tam vyrobili pár chyb v kombinaci a soupeř se dostal kontaktním gólem do hry. Špatně jsme pak zareagovali na hru Hradce na čtyři útočníky, snažili jsme se z lavičky přeskupit řady, bohužel se nám to nepodařilo a dostali jsme druhý gól. Měli jsme také smůlu, že v poslední minutě nastřelil David Lafata tyčku. Za hru, kterou Hradec ukázal v poslední půlhodině, je ten výsledek ale asi zasloužený," doplnil kouč Jablonce.